18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Planował masakrę na meczu

Zamachy na Euro 2021. Zatrzymali terrorystę [WIDEO]

Wojciech Kozicki
03.06.2021  10:25
Możliwe zamachy i ataki na meczach 2021? Terrorysta Isis zatrzymany na Węgrzech
Możliwe zamachy i ataki na meczach 2021? Terrorysta Isis zatrzymany na Węgrzech Fot: Planeta.pl

Euro 2021 i ryzyko zamachów terrorystycznych. Ujawniono, że podczas jednego z nadchodzących meczów miało dość do ataku bombowego. Węgierscy antyterroryści powstrzymali islamskiego terrorystę, który konstruował bombę i chciał zdetonować ją na stadionie.

Zamachy terrorystyczne na Euro 2021? Węgierscy antyterroryści  w środę zatrzymali 21-letniego mężczyznę, których chciał przeprowadzić atak w Budapeszcie w trakcie trwania mistrzostw Europy w piłce nożnej. Planował wybuch bomby na stadionie Puskas Stadium, gdzie mają odbyć się cztery mecze (3 mecze grupowe i1/8 finału,   Węgry – Portugalia, Węgry – Francja, Portugalia – Francja).

Zamachy podczas Euro 2021. Terrorysta złapany

Węgierskie służby podają, że „powstrzymany został potencjalny islamski terrorysta, który planował masowe ataki”. Jak informuje Radio ZET, za pośrednictwem dark webu kontaktował się z osobami powiązanymi z Państwem Islamskim. Jak na razie prokuratura przedstawiła mu zarzut „zastraszenia ludności zaplanowanego z góry ze szkodą dla kilku osób, narażenia życia kilku osób i popełnienia przestępstwa terrorystycznego"

Gen. Janos Hajdu, szef węgierskich antyterrorystów opisał niedoszłego zamachowca jako islamistę. Planował nie tylko zamachy bombowe na Euro 2021, ale chciał również wjechać w tłum ludzi. Służby opublikowały wideo z zatrzymania terrorysty, którego dokonano w Kecskemet, czyli mieście położonym 90 kilometrów od Budapesztu.

21-latek studiował na uniwersytecie w Budapeszcie. Za pośrednictwem stron rozpowszechniających „propagandę dżihadu”, związanych z ISIS, nawiązywał kontakt z ludźmi o podobnych poglądach. - Zaczął tworzyć rurobombę, którą chciał wykorzystać podczas imprezy masowej w Budapeszcie lub innym miejscu na Węgrzech. Kupił już potrzebne składniki – oświadczył Janos Hajdu. (radiozet.pl)

Przypominamy, że terroryści zapowiadali niedawno zamachy w Europie. Padły także groźby pod adresem Polski.

Chciał przeprowadzić zamachy bombowe i ataki terrorystyczne na Euro 2021. WIDEO z zatrzymania TERRORYSTY

Czytaj także
Przeczytaj więcej