18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Afera na całą Europę

Medykom wstrzyknięto sól zamiast szczepionki. Skandaliczna pomyłka

Bartłomiej Ciepielewski
23.01.2021  14:15
Fatalny błąd podczas szczepień
Fatalny błąd podczas szczepień Fot: Piotr Hukalo/East News

W jednym z punktów szczepień doszło do katastrofalnej pomyłki. Pracownicy zamiast szczepionki przeciw COVID-19 wstrzyknęli medykom roztwór soli fizjologicznej.

Podczas szczepień służb medycznych we włoskim Trentino doszło do fatalnej pomyłki. Grupie medyków zaaplikowano błędny preparat.

Według wstępnych ustaleń w wyniku pomyłki 12 osobom zamiast szczepionki przeciw COVID-19 wstrzyknięto roztwór soli fizjologicznej. Błąd wykryto dzięki kontroli fiolek ze szczepionkami.

Medykom zamiast szczepionki podano sól fizjologiczną

Według ustaleń agencji ANSA, do pomyłki doszło w wyniku pomylenia fiolek. Zwykle te zużyte odkładane są na bok, jednak tym razem stało się zupełnie inaczej. Zużyte fiolki ponownie napełniono roztworem soli fizjologicznej, który wykorzystywany jest do rozcieńczania szczepionek.

Placówka oświadczyła, że do tej pory zaszczepiono tam ponad 12 tysięcy osób, więc ryzyko błędu jest minimalne. Jak przekazał zarząd szpitala, roztwór soli fizjologicznej nie stanowi żadnego zagrożenia dla życia lub zdrowia.

Niestety namierzenie osób, które przyjęły fałszywy preparat, nie jest możliwe. Wszyscy zaszczepieni w tym czasie medycy zostaną przebadani.