18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

WIDEO jak horroru

Mega tornada w USA. Rośnie liczba ofiar

11.12.2021  13:53
Zabójcze tornada w USA. Rośnie liczba ofiar śmiertelnych
Zabójcze tornada w USA. Rośnie liczba ofiar śmiertelnych Fot: E. R. Degginger/East News - zdjęcie ilustracyjne

Tornada w USA sieją śmierć i zniszczenie. Środkowa część Stanów Zjednoczonych w nocy z piątku na sobotę została nawiedzona przez kataklizmy. Jak donosi „Washington Post”, liczba ofiar śmiertelnych szacowana jest wstępnie na 50 osób.

Dramatyczny weekend w USA, kraj nawiedziły tornada. Trąba powietrzna szczególnie destrukcyjna okazała się w Monette w stanie Arkansas i w Mayfield w stanie Kentucky, gdzie dotarła pokonując prawie 400 kilometrów. Amerykańskie służby informują, że było to najdłużej, bez przerwy trwające tornado, jakie odnotowano w nowożytnej historii USA

Seria tornad w 5 stanach USA. Rośnie liczba ofiar

Gubernator stanu Kentucky Andy Beshear w rozmowie z lokalną stacją telewizyjną WLKY w sobotę rano potwierdził, że na razie potwierdzono śmierć 50 osób, ale należy się spodziewać, że bilans ofiar śmiertelnych wzrośnie. W niektórych miejscach ludzie wciąż są uwięzieni pod gruzami, jak w przypadku budynków firmy Amazon w Illinois.

Służby próbują teraz ustalić, czy wichury ustaną, czy będą atakować dalej. Wciąż nie udało się oszacować w pełni strat wyrządzonych przez weekendowy atak tornad. Poza tornadami, wystąpiły też intensywne burze i opady gradu. W Arkansas, Tennessee, Missouri i Illinois nadal obowiązuje  stan alarmowy, a służby proszą, by mieszkańcy poszukali bezpiecznego schronienia.

Jedna osoba zginęła, a pięć innych zostało rannych w zawalonym domu opieki Monette Manor (Arkansas) w pobliżu granicy z Tennessee. Znajdowały się tam miejsca dla 86 pensjonariuszy. Ekipy ratunkowe, które przybyły do Monette Manor, mówiły o licznych zniszczeniach w mieście – podaje Polsat News

Czytaj także