18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kiedy urodzą?

Mężczyźni w ciąży? Portugalskie ofiary koronawirusa

Bartłomiej Ciepielewski
13.11.2020  16:22
Dziwny przypadek zakażenia koronawirusem
Dziwny przypadek zakażenia koronawirusem Fot: Mc_Cloud/Shutterstock

Bilans chorych w Portugalii to zbiór wielu pomyłek. Winne mają być niskiej jakości bazy danych. Urząd Statystyczny twierdzi, że dane odwzorowują skalę epidemii.

Naukowcy z Porto ocenili, że bilans epidemiczny w Portugalii zawiera poważne błędy. Według danych skala pomyłek nie jest wielka, lecz może zaszkodzić badaniom naukowym oraz doprowadzić do mylnych decyzji.

Portugalscy mężczyźni w ciąży

Według fałszywego bilansu niektórzy mężczyźni chorzy na COVID-19 są w ciąży. Dane informują także o innych, dziwnych przypadkach. Jeden z pacjentów zakaził się koronawirusem przed wybuchem epidemii, a kilku 134-latków dzielnie pokonało zarazę.

Generalna Dyrekcja Zdrowia w Portugalii twierdzi, że błędy w statystykach może się pojawiają, ale dane wiernie odzwierciedlają postępującą w kraju epidemię. Wynika z tego, że metodyka badań nie ulegnie zmianie, a mężczyźni w ciąży wraz ze 134-letnimi pacjentami będą pojawiać się w statystykach przez cały czas.

Epidemia w Portugalii rozwija się nieco wolniej niż w naszym kraju. Łącznie potwierdzono tam 192 tysiące przypadków zakażenia i 3100 ofiar śmiertelnych. Dane wskazują na wysoką śmiertelność, wynoszącą ponad 60 zgonów każdego dnia.