18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koszmar

Miał bóle głowy i mdłości. Lekarze znaleźli w jego ciele 700 tasiemców

26.11.2019  12:20
Miał bóle głowy i mdłości. Lekarze znaleźli w jego ciele 700 tasiemców
Miał bóle głowy i mdłości. Lekarze znaleźli w jego ciele 700 tasiemców Fot: EAST NEWS

Mężczyzna skarżył się na bóle głowy i mdłości. Kiedy lekarze zaczęli go bardzo dokładnie badać, nie mogli uwierzyć w swoje odkrycie. Pacjent miał w ciele... ponad 700 larw tasiemców!

43-letni mężczyzna pochodzący z Chin nie miał pojęcia, że jest z nim aż tak źle. Skarżył się od jakiegoś czasu na różne dolegliwości, takie jak: bóle głowy, nudności, kilka razy stracił przytomność i miewał napady padaczkowe, ale wciąż liczył, że przyczyna takiego stanu nie jest poważna.

Lekarze sami nie wiedzieli, czego szukać, więc robili 43-latkowi rozmaite badania. To, co odkryli zmroziło im krew w żyłach. Jak się okazało - wszystko, co przytrafiło się mężczyźnie miało swój początek w spożytej miesiąc wcześniej, niedogotowanej wieprzowinie. 

Mężczyzna, którego pożerały tasiemce

W ciele mężczyzny, który w ten sposób się zaraził, zalęgło się całe mrowie tasiemców. Miał je w mózgu, a najwięcej gnieździło się w klatce piersiowej. Łącznie w ciele mężczyzny żyło ponad... 700 larw tasiemca. Tak, 700! Wcale nie pomyliliśmy się o jedno zero.

Tasiemce mogą urosnąć nawet do 20 metrów i wyprodukować 50 tys. jaj w ciągu swojego życia. Uszkodzenia organów u 43-latka najpewniej zabiłyby go, gdyby nie interwencja lekarzy.

Mężczyzna dostał odpowiednie leki przeciwpasożytnicze i powoli wraca do zdrowia. Niestety, na pewno świadomość, że miał w sobie 700 robaków musi być bolesna. 

logo Tu się dzieje