18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Handel seksualny i haracze"

Miliarder aresztowany - gwałcił nieletnie?

Wojciech Kozicki
16.12.2020  14:55
Czy miliarder z Kanady to seksualna bestia?
Czy miliarder z Kanady to seksualna bestia? Fot: LehtikuvaEAST NEWS/Marja Airio/Lehtikuva Oy - zdjęcie ilustracyjne

Kanadyjski miliarder Peter Nygard oskarżony i aresztowany - gwałcił i dopuszczał się korupcji? Magnat branży odzieżowej został oskarżony przez 57 kobiet o to, że bił je i wykorzystywał. Czy jeden z najbogatszych ludzi w Kanadzie okaże się seksualnym drapieżnikiem z piekła rodem? Pojawiają się też doniesienia o "handlu seksualnym i haraczach".

Miliarder Peter Nygard został aresztowany w Winnipeg i grozi mu ekstradycja do USA. 79-letni właściciel sieci sklepów w USA miał dopuścić się "przestępczych działań, w których wykorzystano kilkadziesiąt ofiar m.in. w USA, na Bahamach i w Kanadzie". Kanadyjskie media ujawniły dokumenty amerykańskiego sądu federalnego na Manhattanie i okazuje się, że zarzuty dotyczą działań trwających od przynajmniej 1995 r. Prawnik Jay Prober dodał też, że będzie się starał o złożenie wniosku o zwolnienie za kaucją dla swojego klienta.

Peter Nygard to gwałciciel, pedofil i seksualny drapieżnik?

Jak piszą kanadyjskie media, Nygard miał używać swoich wpływów, by „wyszukiwać dorosłe i nieletnie” dla siebie i swoich wspólników. Podobno "rekrutował i zachęcał młode kobiety i dzieci, na których łatwo było wywierać wrażenie, często niezamożne, kusząc pieniędzmi i fałszywymi obietnicami kariery modelki". Swoim ofiarom na imprezach miał podawać alkohol ze środkami usypiającymi, a po gwałcie wręczał koperty z pieniędzmi. Jego współpracownicy zgromadzili bazę danych zawierającą opisy i zdjęcia 7,5 tys. kobiet, z których mógł wybierać potencjalne ofiary.

Jak informuje "Wprost", do aktów wykorzystywania seksualnego niepełnoletnich często kobiet dochodzić miało w posiadłościach Nygarda w Marina del Rey w Kalifornii oraz na Bahamach. Miliarder czasami fizycznie atakował kobiety, które nie spełniały jego seksualnych fantazji.

W lutym br. w Nowym Jorku wniesiono przeciw Nygardowi pozew. Został oskarżony przez grupę dziesięciu kobiet o gwałt; obecnie jest to pozew zbiorowy 57 kobiet. Część zarzutów sięga 1977 roku – pisze Polsat News.

Kim jest Peter Nygard?

Bogacz w 1967 roku założył Nygard International, firmę produkującą modę damską. W 2009 roku „Canadian Business Magazine” umieścił go na 70. miejscu na liście najbogatszych Kanadyjczyków z majątkiem szacowanym na 817 mln dolarów.

logo Tu się dzieje