18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

korupcja w rządzie

Minister zdrowia aresztowany. Kupił respiratory za miliony

24.05.2020  15:36
Ministers zdrowia kupił respiratory za miliony dolarów
Ministers zdrowia kupił respiratory za miliony dolarów Fot: Shutterstock

Nadużywanie władzy i przepłacanie za sprzęt do walki z koronawirusem może zakończyć się więzieniem dla ministra zdrowia. podejrzany o korupcję trafił do aresztu.

Minister zdrowia zatrzymany, prezydent zapowiada, że śledztwo w sprawie nadużyć będzie prowadzone niezależnie od tego, kto straci głowę. Wszystko przez przekręty w zakupie respiratorów za ogromne stawki. Wszystko w... Boliwii.

Marcelo Navajas jak na razie jest jedynie podejrzany o korupcję, ale już stracił urząd i trafił do aresztu - podaje CNN. Na 170 respiratorów minister wydał ponad 4 miliony dolarów!

Zapłacili obywatele

2 miliony dolarów miały pochodzić z Międzynarodowego Banku Rozwoju. Respiratory Navajas chciał kupić od hiszpańskiej firmy, która już dostała połowę obiecanej kwoty. Pozostałą część zapłaty wstrzymała tymczasowa prezydent kraju Jeanine Anez. Polityk zapowiedziała też śledztwo i obiecała, że ukarany zostanie każdy, kto położył rękę na publicznych pieniądzach Boliwijczyków.

Przeczytaj więcej
Komentarze