18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat bakteryjny

Morderczy polski drób. Spowodował setki zatruć i pięć zgonów

23.02.2021  15:40
Drób skażony salmonellą
Drób skażony salmonellą Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Polski drób stanowił gigantyczne zagrożenie. Już spowodował setki zatruć, a nawet pięć zgonów. Na Wyspach Brytyjskich rozgrywa się istny dramat. Mięso sieje grozę.

Polski drób skażony salmonellą sieje grozę na Wyspach Brytyjskich. Jak się okazuje, to właśnie tam konsumenci doświadczyli gigantycznych problemów po zjedzeniu zainfekowanego mięsa.

Nawet pięć osób mogło umrzeć w ciągu ostatniego roku w Wielkiej Brytanii, a setki innych, w tym wiele dzieci, ciężko zachorowało po zjedzeniu mięsa drobiowego, importowanego z Polski. W produktach była salmonella

- podał w poniedziałek dziennik "Daily Mail".

Drób z Polski przyczynił się do zgonów ludzi

Niebezpieczne okazało się mięso w postaci niedrogich nuggetsów i innych produktów panierowanych stworzonych z mięsa kurczaka. Wszystko było sprzedawane w największych, brytyjskich sieciach handlowych.

Co najgorsze, takie przetworzone produkty najczęściej kupowane są przez rodziców dla ich dzieci. Mają bowiem formę taniego, prostego w przygotowaniu i smacznego posiłku, który najmłodsi chętnie spożywają. Problem w tym, że mogą okazać się koszmarnie niebezpieczne.

Tak właśnie było w tym wypadku - wśród poszkodowanych znalazło się aż 44 proc. osób poniżej 16-tego roku życia. Co najgorsze, według  urzędników z rządowej agencji Public Health England, w co najmniej jednym przypadku zakażenie salmonellą wskazano jako czynnik przyczyniający się do śmierci. 

Kolejne cztery zgony były powiązane z ogniskami zakażeń, ale nie jest jasne, czy salmonella była czynnikiem decydującym. Jak się okazuje, absolutnie cały czas musimy uważać na nasze życie i zdrowie. To bardzo kruchy dar.

logo Tu się dzieje