18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lepszy i gorszy sort

Muzea, siłownie i baseny tylko dla zaszczepionych. Zmiany w prawie

16.02.2021  17:38
Przywileje dla zaszczepieńców
Przywileje dla zaszczepieńców Fot: Planeta.pl

Rząd Izraela niebawem otworzy sklepy, hotele i targowiska. Możliwe będzie również uczestniczenie w wydarzeniach kulturalnych, a także korzystanie z siłowni lub basenów. Warunkiem jest jednak posiadanie zaświadczenia o zaszczepieniu przeciw COVID-19.

Od 21 lutego wprowadzone przez izraelski rząd obostrzenia pandemiczne zostaną znacznie poluzowane. Decyzję podjęto dzięki spadkom zakażeń koronawirusem oraz prowadzeniu szybkiej kampanii szczepień.

Siłownie, baseny i rozrywka tylko dla zaszczepionych

Izraelski minister zdrowia Juli Edelsztajn ostrzega, że osoby, które się nie zaszczepią przeciw COVID-19 utracą wiele przywilejów.

Każdy, kto się nie zaszczepi, zostanie pozostawiony samemu sobie. Wczoraj gabinet potwierdził stanowisko ministerstwa zdrowia mówiące, że tylko zaszczepieni i ozdrowieńcy będą mogli korzystać z siłowni i rozrywki. Idźcie się zaszczepić! - ogłosił izraelski minister zdrowia.

Pełnomocnik rządu Nachman Asz ostrzega, że nieautoryzowane wtargnięcie do miejsc o ograniczonym dostępnie będzie skutkowało nakładaniem surowych kar. Obecnie powstaje aplikacja, dzięki której będzie można udowodnić to, że się zaszczepiło lub przechorowało COVID-19.

Rząd planuje również w przyszłym tygodniu otworzyć synagogi. W pomieszczeniu będzie mogło przebywać 10 osób oraz 20 na zewnątrz. Urzędnicy obawiają się jednak, że tak znaczne poluzowanie restrykcji może doprowadzić do kolejnej fali zakażeń.

Ponad 3,9 miliona Izraelczyków przyjęło co najmniej jedną dawkę preparatu przeciw COVID-19. Największą niechęć do szczepień wyrażają obywatele poniżej 50 roku życia.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze