18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wezwano posiłki

Myśliwy zabarykadował się w domu. STRZELA DO POLICJANTÓW

03.06.2022  12:57
Myśliwy zaatakował policjantów. Wezwano antyterrorystów
Myśliwy zaatakował policjantów. Wezwano antyterrorystów Fot: Shutterstock

Wstrząsające informacje z Saarbruecken na wschodzie Niemiec. 67-letni mężczyzna zaatakował policjantów. Na miejsce wezwano posiłki. Sytuacja jest poważna.

Niebezpieczne zdarzenie w dzielnicy Klarenthal w Saarbruecken na wschodzie Niemiec. Około godziny 8.30 rano w piątek 3 czerwca patrol policji przybył do mieszkania 67-latka z nakazem przeszukania. Mundurowi mieli sprawdzić i zabezpieczyć posiadaną przez mężczyznę broń.

Na miejscu sytuacja eskalowała. Nie wiadomo jak dokładnie doszło do strzelaniny, wiadomo jednak, że 67-letni mężczyzna zaczął celować do policjantów. Zabarykadował się w mieszkaniu, ciężko ranił jednego z mundurowych - funkcjonariusza oddziału antyterrorystycznego. Kolejny policjant został raniony odłamkami szkła.

Trwa akcja służb

- Na miejsce wezwano posiłki, w tym negocjatorów - donosi "Bild". Na miejsce wezwano między innymi snajperów, cały budynek na styku ulic Wilhelmstrasse i Warndtstrasse został otoczony przez policję, krąży nad nim śmigłowiec. Policja apeluje do okolicznych mieszkańców, by nie opuszczali mieszkań i nie zbliżali się do okien.

O godzinie 10:30 i przed godziną 12 z domu 67-latka ponownie padły strzały. Policja odgradza teren - podaje serwis Saarbruecker Zeitung

"Bild" informuje, że 67-letni mężczyzna to myśliwy posiadający ponad 20 sztuk broni palnej. Służby miały poważne wątpliwości "co do jego wiarygodności". Saarbruecker Zeitung donosi z kolei, że mężczyzna wielokrotnie wchodził w zatargi z prawem. Oskarżany był między innymi o przemoc i agresywne zachowania, a także o naruszenie ustawy o broni i broni wojennej. Władze cofnęły mu pozwolenie na broń, w piątek miała zostać zarekwirowana.