18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

twarde prawo

NAKAZ SZCZEPIEŃ I LOCKDOWN! Ostra zmiana w walce z pandemią

Emilia Waszczuk
19.11.2021  15:16
pełen lockdown i obowiazek szczepień. Ostra zmiana w walce z pandemią
pełen lockdown i obowiazek szczepień. Ostra zmiana w walce z pandemią Fot: Cryptographer/Shuttersock

Politycy przestraszyli się pandemii i chcą zablokować dalszą transmisję koronawirusa. Pierwszy kraj decyduje się na wprowadzenie obowiązku szczepień przeciw COVID-19.

Czwarta fala pandemii koronawirusa paraliżuje Europę. Kolejne kraje decydują się na wprowadzanie obostrzeń, głównie dla osób niezaszczepionych. Polska walczy z wirusem przyglądając się z założonymi rękami, jak zakażają się i umierają kolejni obywatele, a Austria wraca do lockdownu i wprowadza nakaz szczepień.

Już kilka dni temu władze Austrii zdecydowały o wprowadzeniu lockdownu dla osób niezaszczepionych. Każdy, kto odmówił zabezpieczenia przed COVID-19, może teraz wyjść z domu tylko w uzasadnionych przypadkach, w tym do pracy czy po niezbędne do życia zakupy.

Szczepienia przeciw COVID-19 obowiązkowe

Teraz pojawiły się doniesienia o przywróceniu całkowitego lockdownu w regionach, gdzie sytuacja pandemiczna jest najtrudniejsza. Mowa między innymi o Salzburgu i Górnej Austrii, gdzie już w poniedziałek wprowadzone zostaną surowe restrykcje. Wstępnie lockdown potrwać ma 10 dni.
Jednocześnie Austria może stać się pierwszym krajem nie tylko w Europie, ale na całym świecie, gdzie władze wprowadzą obowiązek szczepień dla wszystkich obywateli. Już zapowiedziano, że nowe prawo nakazujące przyjęcie preparatu przeciw COVID-19, obowiązywać zacznie od lutego 2022 roku.

W Austrii szczepionkę przeciw COVID-19 przyjęło dotąd 66 procent obywateli. W Polsce zaledwie 53.