18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

potworna śmierć

NIEDŹWIEDŹ ROZSZARPAŁ TURYSTKĘ. Wyciągnął śpiącą kobietę z namiotu!

09.07.2021  12:51
NIEDŹWIEDŹ ROZSZARPAŁ TURYSTKĘ. Wyciągnął śpiącą kobietę z namiotu!
NIEDŹWIEDŹ ROZSZARPAŁ TURYSTKĘ. Wyciągnął śpiącą kobietę z namiotu! Fot: Grindstone Media Group/SHutterstock

Przerażający atak o śmierć 65-letniej turystki. Leah Davis Lokan została zamordowana przez niedźwiedzia grizzly. Szczegóły zdarzenia wprawiają w osłupienie.

Leah Davis Lokan była kobiet a niezwykle aktywną - mimo 65-lat na karku, wybrała się na wycieczkę rowerową po stanie Montana. Towarzyszyły jej siostra i koleżanka. Niestety był to ich ostatni wspólny wyjazd.

Kobiety podróżowały słynnym szlakiem rowerowym Great Divide Mountain Bike, rozciągającym się na trasie 4 tysięcy kilometrów, od Montany do Nowego Meksyku. Panie postanowiły odbyć postój i przenocować w miasteczku Ovando - wybrały miejsce niemal w centrum, tuż przy poczcie i muzeum. Rozbiły namioty i poszły spać.

Niedźwiedź zaatakował turystkę

W środku nocy kobiety usłyszały hałas - do ich obozowiska zakradł się niedźwiedź grizzly. Gdy zwierzę zorientowało się, że w namiotach przebywają ludzie, uciekło. Panie poszły spać, ale zwierz wrócił.

Około godziny 3 w nocy niedźwiedź wdarł się do namiotu Leah, wyciągnął ją na zewnątrz i rozszarpał na oczach pozostałych kobiet. Te przepędziły zwierzę za pomocą gazu i wezwały pomoc - niestety lekarze nie byli w stanie uratować 65-katki.

Teraz w Ovado i okolicach trwa obława na rządnego krwi niedźwiedzia. Władze rzadko zezwalają na odstrzał zwierząt, tu jednak doszli do wniosku, że grizzly zagraża bezpieczeństwu ludzi i zwierząt i trzeba się go pozbyć.

Polowanie na grizzly

Pułapki na zwierzę czekają puste już od trzech dni, w okolicy rozstawiono obozowiska myśliwych. Niedźwiedź póki co się nie pojawił.

Tak długo, jak zwierzę nie zostanie pojmane i zastrzelone, w okolicy zamknięto wszelkie kempingi, a dla turystów otwarto kościół i remizę, by tam spędzali noce. Poproszono też o dokładne zabezpieczanie silnie pachnących przedmiotów czy jedzenia.

Czytaj także
Przeczytaj więcej