18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dużo chorował

Na co zmarł książę Filip? Od lat narzekał na zdrowie

Bartłomiej Ciepielewski
09.04.2021  15:21
Książe Filip narzekał na zdrowie
Książe Filip narzekał na zdrowie Fot: ADRIAN DENNIS/AFP/East News

Książę Filip nie żyje. Ukochany mąż królowej Elżbiety II od lat zmagał się z problemami zdrowotnymi. Przez ostatnie lata 99-latek regularnie trafiał do szpitala. Na co zmarł brytyjski monarcha?

Najgorsze obawy Brytyjczyków stały się faktem. W piątek 9 kwietnia zmarł książę Filip. Informację potwierdził pałac Buckingham.

Z głębokim smutkiem Jej Wysokość Królowa ogłosiła śmierć swojego ukochanego męża, Jego Królewskiej Wysokości Księcia Filipa, Księcia Edynburga. Jego Królewska Wysokość odszedł spokojnie dziś rano na zamku Windsor - napisano w komunikacie.

Książę Filip od lat zmagał się z różnymi problemami zdrowotnymi. Niedawno przeszedł operację serca.

Na co chorował książę Filip?

Książę Filip w tym roku był hospitalizowany w dwóch placówkach. 16 lutego trafił do londyńskiego Szpitala Króla Edwarda. Jak informowano, 99-latek narzekał na złe samopoczucie, a pobyt miał być środkiem zapobiegawczym. Kilka dni później okazało się, że książę zmaga się z poważną infekcją.

Po dwóch tygodniach monarcha został przewieziony do szpitala St. Bartholomew's, gdzie przeszedł operację serca. Według oficjalnych doniesień zabieg przebiegł bez komplikacji i zakończył się sukcesem. 16 marca Filip opuścił szpital.

Jak podały brytyjskie media, książę przez ostatnie dziesięć lat aż osiem razy trafiał do szpitala. Najczęściej był on leczony z powodu ostrych zapaleń pęcherza moczowego oraz zabiegów chirurgicznych. W ostatnich latach Filip przeszedł między innymi zabieg operacji biodra oraz udrażniania układu krwionośnego.

Kilka lat temu książę Filip wycofał się z życia publicznego. Oficjalna przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana, lecz poinformowano, że problemy zdrowotne nie były spowodowane koronawirusem lub przyjęciem szczepionki przeciw COVID-19.

Zobacz także