18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

2022 w formie

Nadchodzi WYBUCH WULKANU?! Ogromne niebezpieczeństwo

30.03.2022  15:08
Wybuch wulkanu na Azorach?!
Wybuch wulkanu na Azorach?! Fot: Wead/Shutterstock

2022 rok pożegnał pandemię, ale powitał wojnę. Od 2019 definitywnie skończyły się spokojne czasy i teraz możemy co najwyżej posłuchać o nowych zagrożeniach. Na Azorach istnieje możliwość wybuchu wulkanu.

Azory drżą z przerażenia! Ponad 20 000 wstrząsów ziemi odnotowały w ciągu ostatnich 11 dni sejsmografy na Sao Jorge. Eksperci sprawdzają teraz, czy wstrząsy nie są zapowiedzią, że do życia budzi się wulkan Urzelina.

Tylko wybuchu wulkanu brakuje nam w 2022 roku. Jak na razie przerażająca wojna w Ukrainie wstrząsnęła wszystkimi, ale dalej stykamy się z częstym kompletem złych wieści i tragicznych informacji.

Wybuch wulkanu na Azorach?!

Na wyspie Sao Jorge, należącej do Azorów, archipelagu leżącego na Atlantyku, urządzenia sejsmograficzne odnotowały w ostatnich kilkunastu dniach ponad 20 000 wstrząsów ziemi. 200 z nich miały magnitudę 3,3 i były odczuwalne przez mieszkańców. To może oznaczać, że do życia i ataku budzi się okoliczny wulkan.

Wszyscy jesteśmy bardzo niespokojni. To zjawisko, na które nie jesteśmy przygotowani

- powiedział właściciel jednego z hoteli.

Azory to piękne miejsce, które cieszy się nie tylko miłością swoich mieszkańców, ale również regularnie przybywających w tę okolicę turystów. Gdyby faktycznie wybuchł wspomniany wyżej wulkan Urzelina to mogłoby doprowadzić do katastrofy naturalnej.

Ostatni raz jego erupcja miała miejsce w 1808 roku. Naukowcy obliczyli, że gdyby wulkan wybuchł, z jego krateru spłynęłoby na wyspę 20 milionów metrów sześciennych lawy. Brzmi jak horror i scenariusz wyjątkowo prawdopodobny w 2022 roku.

logo Tu się dzieje