18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

[*]

Nagła ŚMIERĆ ważnego polityka. Zasłabł w telewizji i zmarł

26.10.2020  18:20
Nie żyje Thomas Oppermann
Nie żyje Thomas Oppermann Fot: New Africa/Shutterstock

Przewodniczący Bundestagu Thomas Oppermann zasłabł w telewizji ZDF i zmarł w szpitalu. Na razie nie podano oficjalnej przyczyny zgonu, ale sprawa jest wyjątkowo niepokojąca.

Przewodniczący Bundestagu, polityk Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) Thomas Oppermann miał zaraz wejść na antenę telewizji ZDF, kiedy źle się poczuł. Mężczyzna zasłabł i został niezwłocznie przewieziony do szpitala, ale niestety interwencja medyków nie pomogła. Mężczyzna zmarł już w placówce medycznej.

Nie żyje Thomas Oppermann

Wiceprzewodniczący niemieckiego parlamentu i polityk związany z Socjaldemokratyczną Partią Niemiec miał w chwili śmierci zaledwie 66 lat. Na razie nie została podana do oficjalnej informacji przyczyna jego zgonu. Niemieckie media przypomniały jedynie, że Oppermann zapowiedział w sierpniu, że nie będzie ubiegał się o ponowny wybór do Bundestagu w przyszłorocznym głosowaniu. 

Po 30 latach jako delegat do parlamentu krajowego Dolnej Saksonii i niemieckiego Bundestagu nadszedł teraz dla mnie odpowiedni czas, abym znów zrobił coś innego i zajął się nowymi projektami

- mówił wtedy zmarły polityk.

Jego nagła śmierć dogłębnie wstrząsnęła niemieckimi politykami. 

Cenię go od wielu lat jako niezawodnego i uczciwego partnera w wielkiej koalicji. Jako wiceprzewodniczący niemieckiego Bundestagu wyświadczył wybitną przysługę naszemu parlamentowi w burzliwych czasach

- napisała w specjalnym oświadczeniu Angela Merkel. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej