18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabra

Nagła erupcja ogromnego wulkanu. Poprzednia doprowadziła do tsunami

11.04.2020  16:31
Nagła erupcja ogromnego wulkanu. Poprzednia doprowadziła do tsunami
Nagła erupcja ogromnego wulkanu. Poprzednia doprowadziła do tsunami Fot: Twitter/Meldawson6

Nagła erupcja wulkanu Krakatau w Indonezji zszokowała wszystkich. Wybuch było słychać 150 km dalej, poprzednia eksplozja doprowadziła do tsunami, w wyniku którego zginęło 400 osób. 

Wulkan Krakatau wybuchł u wybrzeży Indonezji. Popiół został z wyrzucony z ogromną siłą na odległość 15 km. Tym samym cała okolica zasnuta jest duszącym dymem. Co gorsza, erupcje były aż dwie.

Koszmarna erupcja potężnego wulkanu

Doszło do nich w odstępie 40 minut. Pierwsza nastąpiła 10 kwietnia o godzinie 21.58 czasu lokalnego, druga o godzinie 22.35 i trwa do tej pory. Z Krakatau nieprzerwanie wydobywa się lawa i popiół. Dramaturgii dodaje fakt, że poprzednia eksplozja tego wulkanu wywołała śmiertelne w skutkach tsunami.

Erupcja była tak silna, że mieszkańcy Dżakarty, oddalonej od wulkanu o 150 km, słyszeli wybuchy. Nawet na zdjęciach satelitarnych widoczne są słupy dymu i popiołu. Od 2018 roku jest to zdecydowanie największa aktywność Krakatau. 

Wulkan jest niesamowicie niebezpieczny. Warto opowiedzieć o najgroźniejszej erupcji do której doszło w 1883 roku. Była największą katastrofą w ówczesnym świecie. Jej siłę wybuchową określono na 13 tys. razy większą od bomby atomowej zrzuconej na Hiroszimę. 

Rok 2020 nie ma dla nas litości, a to podobno w 2012 miał się skończyć świat... 

Przeczytaj więcej
Komentarze