18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

złoto to przy tym pikuś

Ta choinka warta jest miliony! Bałbyś się jej nawet dotknąć

09.12.2019  21:53
Ta choinka warta jest miliony! Bałbyś się jej nawet dotknąć
Ta choinka warta jest miliony! Bałbyś się jej nawet dotknąć Fot: Twitter

Najcenniejsza na świecie choinka stanęła w Hiszpanii. Jest warta więcej, niż potrafisz sobie wyobrazić. Aż strach się do niej zbliżać...

Ile może być warte świąteczne drzewko? Okazuje się że miliony... dziesiątki milionów. W miejscowości Estepana w Hiszpanii stanął początkowo niepozorny, 3,5-metrowy iglak, który szybko zamienił się w skarbiec.

Na choince zawisły bogato zdobione bombki i ozdoby od najbardziej znanych, światowych firm jubilerskich. Swoje "świecidełka" zawiesili tam między innymi Chanel, Bulgari czy Cartier.

Dziesiątki milionów na choince

Drzewko warte jest 12 milionów euro, czyli ponad 51 milionów złotych! Nie, ozdoby nie zostały wykonane ze słota złota (choć i ono - 24-karatowe - się tam znalazło). Na choince zawisły najcenniejsze kamienie szlachetnie, między innymi diamenty i szmaragdy.

Choinka stanęła w lobby luksusowego hotelu Kempinski Bahia, z okazji corocznego jarmarku bożonarodzeniowego. Osoby, które zechcą drzewko zobaczyć, powinny wesprzeć jarmark datkiem. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na cele charytatywne.

Bogato zdobione drzewko podziwiać można do 6 stycznia. Uprzedzamy - jest pod stałą, bardzo czujną ochroną!

Przeczytaj więcej
Komentarze