18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus to nie koniec

Kolejna epidemia w Chinach. Nowy wirus zabija

Wojciech Kozicki
02.02.2020  19:28
Najpierw koronawirus, a teraz ptasia grypa - kolejna epidemia w Chinach
Najpierw koronawirus, a teraz ptasia grypa - kolejna epidemia w Chinach Fot: Facebook/ China Xinhua News

Koronawirus dalej się rozprzestrzenia i zabija, a tymczasem w Chinach prawdopodobnie wybuchnie nowa epidemia. W prowincji Hunan zaatakował nowy wirus. Na fermie w mieście Shaoyang pojawiła się ptasia grypa.

Koronawirus to nie jedyna epidemia jaka atakuje w Chinach. Najpierw w Wuhan w „mięsnym piekle” pojawiło się tajemnicze zapalenie płuc, a teraz na jednej z farm drobiu powrócił wirus H5N1. Media podają, że hodowano tam prawie 8 tys. sztuk drobiu, ale ponad połowę zabiła już ptasia grypa.

Ptasia grypa w Chinach

Chińskie służby walczą, by epidemia nie rozniosła się po kraju. Prawie 18 tys. sztuk drobiu zostało natychmiast zutylizowanych i jak na razie nie stwierdzono przypadków przeniesienia się wirusa z ptaków na człowieka. Zarazić można się poprzez bezpośredni kontakt z nosicielem choroby.

Okazuje się, że nie tylko Chiny zmagają się z ptasią grypą. W ostatnich kilka dniach zaatakowała także Indie i Europę. Główny Inspektorat Sanitarny potwierdził, że w choroba zaatakowała też w Polsce w województwie lubelskim.

W Indiach trwa masowy ubój drobiu i niszczy się kurze jaja, by zapobiec ptasiej grypie. We wschodniej Europie uderzył groźny szczep tej choroby H5N8 - informuje voanews.com.

Epidemie na świecie

W internecie pojawiły się już podejrzenia, że te epidemie to nie przypadek. Kolejni specjaliści mówią o laboratorium w Wuhan, w którym bada się groźne choroby, a które nie jest zabezpieczone przed wydostaniem się patogenów. Wyciekły też informacje, że rząd aresztował osoby, które ostrzegały przed epidemią przed jej wybuchem. Ślad o nich zaginął.

Koronawirus zabił jak na razie 259 osób, a zarażonych jest ponad 11 tysięcy. Wiadomo już, kiedy można spodziewać się szczepionki i nie to są to dobre wiadomości…

Czytaj także