18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gang szczepionkowy?

Napad na przychodnię! Złodzieje ukradli szczepionki na COVID-19

Bartłomiej Ciepielewski
24.03.2021  16:22
Złodzieje ukradli szczepionki przeciw COVID-19
Złodzieje ukradli szczepionki przeciw COVID-19 Fot: New Africa/Shutterstock

Dwóch zamaskowanych mężczyzn przeprowadziło napad z bronią na jedną z placówek medycznych. Złodzieje ukradli kilkadziesiąt dawek szczepionki przeciw COVID-19.

Do dwóch napadów doszło w brazylijskim mieście Natal. Podczas pierwszej wizyty w przychodni złodzieje wymachując bronią, zażądali szczepionki przeciw COVID-19. Personel lecznicy wręczył wtedy rabusiom inny preparat. Na miejsce wezwano policję.

Złodzieje ukradli szczepionki przeciw COVID-19

Jak poinformowali śledczy, złodzieje cały czas obserwowali przychodnię i po opuszczeniu jej przez policjantów, przeprowadzili drugi atak. Tym razem okazał się on skuteczny, gdyż zdołali ukraść 20 dawek szczepionki.

Miałam przeczucie, że wrócą. Obaj mieli broń w ręku i kaptury na głowie - relacjonuje szefowa przychodni.

Lokalna policja poinformowała o schwytaniu obu mężczyzn. Nie wiadomo, czy mundurowi zdołali odzyskać skradzione szczepionki.

Obecnie sytuacja pandemiczna w Brazylii jest bardzo niepokojąca. Według rządowych danych w kraju zachorowało już ponad 12 milinów obywateli, z czego 295 tysięcy zakażonych zmarło.