18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Trucizna w składzie

Masakra! Napój pomarańczowy zabił wiele osób!

Wojciech Kozicki
17.04.2021  14:26
Trucizna w składzie napoju pomarańczowego. Wiele ofiar śmiertelnych
Trucizna w składzie napoju pomarańczowego. Wiele ofiar śmiertelnych Fot: Marc Dietrich/East News/Panther Media

Życie grozi śmiercią, a nawet popularne produkty spożywcze mogą nas wysłać w zaświaty. Znany napój pomarańczowy właśnie zabił w Nigerii kilka osób. Okazało się, że to nie skażona woda była przyczyną tragedii, lecz POTWORNA TRUCIZNA!

Masowa tragedia po wypiciu napoju z proszku o smaku pomarańczowym w stanie Kano na północy Nigerii. Jak na razie potwierdzono, że zmarło przynajmniej 10 osób, 400 jest hospitalizowanych, a 50 z nich musi być poddawanych dializom. U wielu osób występują takie objawy jak biegunka, krew w moczu, zawroty głowy i wymioty.

Trucizna w składzie napoju pomarańczowego. Wiele ofiar śmiertelnych

Początkowo sądzono, że przyczyną dramatu była skażona woda, ale Krajowa Agencja ds. Żywności i Leków w Nigerii (NAFDAC) opublikowała wyniki dochodzenia.  Okazało się, że w składzie napoju znalazła się trucizna. Zawierał hydroksyloaminę - nieorganiczny związek chemiczny, będący pochodną amoniaku.

Substancja ta dobrze rozpuszcza się w wodzie i bywa używana przez terrorystów. Tutaj została dodana do proszku, z którego następnie powstawał napój – wyjaśnia O2.pl.

Krajowa Agencja ds. Żywności i Leków w Nigerii ostrzegają, by zachować szczególną ostrożność kupując napoje w Nigerii. Apelują do obywateli, by szczególnie teraz w okresie upałów, unikali napojów z chemikaliami w składzie.

Czytaj także