18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wszystko załatwione?

Następca Putina już pracuje na Kremlu?! Zaskakujące fakty

09.05.2022  21:44
Władimir Putin wybrał swojego następcę?
Władimir Putin wybrał swojego następcę? Fot: KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

Władimir Putin ze względu na wiek, a możliwe, że również problemy zdrowotne wkrótce zmuszony będzie do przekazania władzy komuś innemu. Nieoficjalnie mówi się, że prezydent Rosji "namaścił" przyszłego woda, a co więcej osoba ta może już pracować na Kremlu. Szef FSB Nikołaj Patruszew wkrótce zasiądzie na moskiewskim tronie?

Od tygodni w mediach pojawiają się doniesienia o pogarszającym się stanie zdrowia rosyjskiego przywódcy. Podczas publicznych spotkań widać, że prezydent ma problemy z ręką, co może sugerować, że cierpi na Parkinsona.

Eksperci wspominają też o możliwym nowotworze. Jednak nawet jeśli 69-latek jest zdrowy, to wkrótce wiek może mu uniemożliwić sprawowanie władzy.

Putin wybrał następcę?

Agencja "Unian", a wcześniej również "Wall Street Journal" sugerują, że w przypadku śmierci lub ciężkiej choroby Władimira Putina państwowe stery przejmie szef FSB, były oficer KGB oraz wieloletni przyjaciel prezydenta, Nikołaj Patruszew.

Na razie jasno widać, że współpracownicy Putina realizują linię wodza. Patruszew zdecydowanie zalicza się do tzw. siłowików. To, co on mówi, świadczy o tym, że jest po prostu rzecznikiem rosyjskiego neoimperializmu. Nie ma żadnych widomych oznak, żeby z Putinem różnili się w poglądach - przekazał w rozmowie z "Faktem" ekspert z OSW, Piotr Żochowski.

Patruszew tak samo, jak Putin karierę rozpoczynał w KGB. Krytycy przypisują mu udział w wielu podejrzanych działaniach służb specjalnych. Co więcej, zarzuca mu się bezwzględność oraz okrucieństwo.

Jak zauważa w rozmowie z "Faktem" Piotr Żochowski z Ośrodka Studiów Wschodnich, przejęcie władzy przez Nikołaja Patruszewa w najmniejszym stopniu nie poprawi relacji z Zachodem. Ekspert nie wyklucza jednak, że Rosjanie po raz kolejny zaskoczą i wybiorą kogoś innego, kogo eksperci nie brali wcześniej pod uwagę.

Musimy wziąć pod uwagę, że Rosjanie często nas zaskakiwali takim królikiem z kapelusza. Ja też nie wykluczam, że w murach Kremla żyje już człowiek, który już został wyznaczony, ale nie pełni widocznej funkcji. No bo to jest Rosja. My ciągle operujemy ludźmi, którzy są wokół Putina, ale oni są już starzy, więc perspektywa kontynuacji władzy jest dosyć mała. Widać, że rządzący coraz gorzej wyglądają, Putin też już za dobrze nie wygląda. Są plotki o jego chorobie - mówił ekspert w rozmowie z "Faktem".

Niestety, na zmianę władzy w Rosji będzie musiała jeszcze poczekać i nic nie wskazuje na to, by następca Władimira Putina zamierzał poprawić relacje z Zachodem. Rosja na zawsze odetnie się od reszty świata?

logo Tu się dzieje