18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

W "promocji" oddali mu jej siostrę

Nastolatka zmarła podczas porodu. Rodzice dogadali się z pedofilem

Wojciech Kozicki
20.08.2021  14:13
Handel dziećmi w Afryce. 15-letnia ofiara pedofila zmarła podczas porodu
Handel dziećmi w Afryce. 15-letnia ofiara pedofila zmarła podczas porodu Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER

Niewyobrażalna tragedia w Afryce. 15-latka z Zimbabwe zmarła w trakcie porodu. Jej mąż, oskarżony o gwałt na dzieciach i wykorzystywane seksualne dzieci, chciał poślubić też jej 9-letnią siostrę. Czy w końcu uda się zatrzymać handel dziećmi w Afryce?

Dramat w Zimbabwe. 26-latek poślubił nastolatkę, mając nadzieję, że urodzi mu dziecko. Niestety, 15-latka, dzień po swoich urodzinach, zmarła podczas porodu. BBC ujawnia, że dziewczyna została sprzedana mężczyźnie przez rodzinę. Aby nie domagał się zwrotu pieniędzy, po jej śmierci zaproponowali mu „promocję”. Mógł poślubić jej 9-letni a siostrę, na co potwór się zgodził, ale w porę udało się uratować dziecko.

Śmierć podczas porodu i handel dziećmi w Afryce

Mężczyzna znalazł się na celowniku policji. Postawiono mu zarzut seksualnego wykorzystywania dzieci i gwałtu na dzieciach. Co więcej, aresztowano też rodziców zmarłej nastolatki. Przypominamy, że zgodnie z konstytucją Zimbabwe, kobiety mogą wyjść za mąż po przekroczeniu 18. roku życia, a kontakty seksualne są legalne od 16. roku życia.

Mimo prawa i przepisów, w Zimbabwe wciąż nie udaje się powstrzymać tradycji ślubów z dziećmi. Organizacja Narodów Zjednoczonych wydała oświadczenie, w którym wezwała władze Zimbabwe do uznania takich praktyk za nielegalne.

Sprawa wyszła na jaw, ponieważ nastolatka zostawiła szkołę, aby wyjść za mąż. BBC News podkreśliło, że takie małżeństwa nadal zdarzają się w Zimbabwe. Aktywiści wezwali władze do położenia kresu ślubom z  młodymi dziewczynkami – pisze Radio ZET.

Czytaj także