18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat i smutek

Nie żyje bardzo znany aktor. Świat kina w rozpaczy

14.06.2021  16:17
Ned Beatty nie żyje
Ned Beatty nie żyje Fot: Shutterstock

Nie żyje Ned Beatty. Nominowany niegdyś do Oscara aktor znany z "Supermana" w chwili śmierci miał 83 lata. Wielka rozpacz zapanowała w świecie kina - fani wciąż na nowo opłakują swojego ulubieńca.

Ned Beatty w chwili śmierci miał 83 lata i przeżył piękne, pełne artystycznych sukcesów życie. Niestety, to w momencie zgonu nigdy nie jest wystarczającym pocieszeniem. Fani najmocniej zapamiętają go z takich hitów, jak: "Uwolnienie", "Superman" czy "Toy Story 3".

Ned Beatty w ciągu swojej kariery był także nominowany do Oscara. Jego śmierć potwierdziła ostatecznie menadżerka - Deborah Miller. Jak twierdzi kobieta - aktor zmarł w swoim domu w Los Angeles z przyczyn naturalnych. Odszedł nad ranem we śnie, pozostawiając żonę Sandrę Johnson, ich ośmioro dzieci oraz wnuki. Wszyscy wciąż nie mogą się z tym pogodzić.

Nie żyje Ned Beatty

Ned Beatty niedługo obchodziłby rocznicę swoich urodzin. Przyszedł bowiem na świat 6 lipca 1937 roku w Louisville w stanie Kentucky. Dzięki talentowi wokalnemu dostał stypendium na Transylvania University w Lexington, ale studiów nie ukończył.

Ostatecznie i tak skończył, występując na scenie. W wieku 19 lat zaczął regularnie grać w spektaklach teatralnych. Trwało to przez niemal kolejne 20 lat. Chociaż Beatty jako aktor zadebiutował w bardzo młodym wieku, przed kamerą po raz pierwszy wystąpił dopiero w 1972 roku. Był to nie byle jaki film, bo osławione "Uwolnienie", w którym grał u boku Jona Voighta i Burta Reynoldsa. Wcielił się w jedną z głównych ról - Bobby'ego Trippe'a.

Poza swoimi wielkimi sukcesami kinowymi - był również rozchwytywanym aktorem telewizyjnym. Grywał w takich tytułach jak "Transamerican Express", "Egzorcysta II: Heretyk", "Rudy", "W słusznej sprawie", "Strzelec", "M*A*S*H", "Hawaii Five-O", "Murder, She Wrote", "Alfred Hitchcock przedstawia", "Roseanne", czy "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas".

Poza tym sprawdzał się również jako aktor dubbingowy. Mogliśmy go usłyszeć jako Johna Żółwia w "Rango" oraz Misia Tulisia w "Toy Story 3". Serdecznie współczujemy ogromnej straty jego najbliższym.

Czytaj także
Przeczytaj więcej