18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mnóstwo rannych

Autobus spadł w przepaść. Nie żyje ponad 30 osób

13.10.2021  07:58
Wypadek autobusu
Wypadek autobusu Fot: Planeta.pl

Autobus zsunął się z górskiej drogi, po czym spadł w głęboki na 300 metrów wąwóz. W wyniku wypadku zginęły 32 osoby, a 17 rannych trafiło do szpitali. Większość pasażerów to studenci oraz migranci zarobkowi.

Tragedia w Nepalu. Autobus zsunął się z drogi, po czym spadł w 300-metrową przepaść. Na miejscu zginęły 22 osoby, natomiast pozostałe 10 ofiar zmarło po zabraniu do szpitala. Część rannych nadal walczy o życie.

Wypadek autobusu w Nepalu

Przyczyną katastrofy miała być awaria hamulców. Jak informują śledczy, samochodem podróżowało 50 osób, głównie migranci zarobkowi oraz studenci, którzy wracali do domów z okazji święta Dasara.

Trzech pasażerów zdołało wyskoczyć ze spadającego pojazdu i nie odniosło żadnych ran - przekazała agencja EFE.

Drogi w Nepalu uważane są za wyjątkowo niebezpieczne. Do największej liczby wypadków dochodzi w górzystych regionach, gdzie wąskie i kręte drogi oraz zły stan jezdni stanowią śmiertelne zagrożenie. Co więcej, sytuację zwykle pogarsza tragiczny stan pojazdów, którymi podróżują Nepalczycy.

Czytaj także
Przeczytaj więcej