18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragiczne wieści

Katastrofa samolotu pasażerskiego. Wszyscy zginęli

30.05.2022  08:12
Samolot rozbił się w Nepalu
Samolot rozbił się w Nepalu Fot: ANI/Twitter

Służby zlokalizowły wrak samolotu pasażerskiego, który w niedzielę rano zniknął z radarów. Na pokładzie maszyny należącej do linii lotniczych Tara Air znajdowały się 22 osoby. Według nieoficjalnych informacji nikt nie przeżył tragicznego wypadku.

Samolot dwusilnikowy należący do nepalskich linii lotniczych wyleciał w niedzielę z lotniska w Pokharze. Maszyna zniknęła z radarów około 15-20 minut po starcie. W ostatnich dniach warunki pogodowe w kraju były trudne, a widoczność utrudniała deszczowa pogoda, lecz komunikacja działała prawidłowo.

Wkrótce po zaginięciu samolotu pojawiły się pierwsze doniesienia o "dużym" hałasie słyszanym w Mustangu. Po niespełna dobie rzecznik nepalskiej armii Narayan Silwal przekazał na Twitterze, że "grupy poszukiwawcze i ratownicze zlokalizowały miejsce katastrofy samolotu".

Katastrofa lotnicza w Nepalu

Służby opublikowały zdjęcie, na którym widać wrak spoczywający w nepalskich górach. Według nieoficjalnych doniesień nikt nie przeżył niedzielnego wypadku.

Najczęściej między Pokharą a Jornsom podróżują turyści, którzy chcą odwiedzić Himalaje. Ze względu na kiepską infrastrukturę, przestarzałe samoloty oraz górzyste ukształtowanie terenu, w Nepalu dość często dochodzi do wypadków lotniczych.

Czytaj także