18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Brutalna wojna

Nie wyrzucajcie maseczek. Putin użyje BRONI BIOLOGICZNEJ?!

30.03.2022  20:34
Władimir Putin użyje BRONI BIOLOGICZNEJ?!
Władimir Putin użyje BRONI BIOLOGICZNEJ?! Fot: AP/Associated Press/East News

Właśnie skończyły się wszelkie obostrzenia pandemiczne, ale warto nie wyrzucać maseczek zgromadzonych w czasie pandemii. Mogą się nam jeszcze przydać. Zwłaszcza w czasie rosyjskiej agresji w Ukrainie.

Wojna w Ukrainie trwa już od ponad miesiąca, a Władimir Putin musi być wściekły z jej wyników. To wszystko miało trwać chwilę i przynieść Rosji wielkie zwycięstwo, zamiast tego potęga militarna dostała po głowie.

Władimir Putin użyje BRONI BIOLOGICZNEJ?!

W tej sytuacji coraz częściej mówi się o desperackich krokach Putina, takich jak broń chemiczna lub biologiczna. Czy wściekły prezydent Rosji naprawdę nie cofnie się przed niczym i uderzy w ludność cywilną straszliwie brutalnie?

Maseczki, które zgromadziliśmy w czasie pandemii, mogą się przydać na wypadek zagrożenia, jeśli mielibyśmy do czynienia z zastosowaniem niekonwencjonalnych czynników w działaniach militarnych – np. broni biologicznej lub ''brudnej bomby''

– mówił dla Radia ZET gen. Ryszard Grosset.

Gdyby coś takiego faktycznie się wydarzyło, przydatne będą maseczki FFP2 i FFP3. Zdaniem generała w obliczu rosyjskiego zagrożenia większy nacisk powinno się kłaść na ''edukację dla bezpieczeństwa''.

Potrzeba nam lekcji z zakresu obrony cywilnej, trzeba uczyć ludzi, jak reagować na zagrożenie. To edukacja dla bezpieczeństwa, czyli wtłaczanie nam w głowę odpowiednich zachowań na wypadek zdarzeń wojennych

– mówił Gość Radia ZET.

"Byłem kiedyś w kinie w Kijowie i przed filmem wyświetlono film instruktażowy nt. zachowań w przypadku zagrożeń militarnych. To było w roku 2016-17 roku. Ukraina odrobiła lekcje w tym zakresie" – opowiada ekspert.

Były wiceszef Obrony Cywilnej Kraju podkreśla, że również nie wszystkie stacje metra są „w pełni przystosowane do pełnienia roli schronu”, ponieważ nie mają odpowiednio szczelnego zamknięcia. W momencie zagrożenia wszyscy powinniśmy być zwarci i gotowi, by odpowiednio o siebie zadbać.

Czytaj także