18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielka tragedia

Nie żyje 18-letnia bokserka. Została znokautowana na ringu

03.09.2021  13:36
Nie żyje Jeanette Zacarias Zapata
Nie żyje Jeanette Zacarias Zapata Fot: Shutterstock

Jeanette Zacarias Zapata 18-letnia bokserka zmarła zaledwie kilka dni po nokaucie na ringu. Wielka tragedia rozdarła na pół świat sportu. Kibice nie mogą zrozumieć, jakim cudem coś tak dramatycznego się wydarzyło.

Sport to zdrowie, ale na ogół nie ten zawodowy. Sportowcy muszą na co dzień walczyć z gigantycznymi przeciążeniami, urazami i stresami. Czasami za swojego sportowego ducha przychodzi im zapłacić najwyższą cenę. Tak było w przypadku nastoletniej bokserki.

Nie żyje nastoletnia bokserka

Jeanette Zacarias Zapata w chwili śmierci miała zaledwie 18 lat. Dziewczyna zmarła kilka dni po tym, jak została znokautowana podczas walki na gali w Montrealu. Młoda zawodniczka otrzymała w ringu dwa bardzo mocne ciosy. Już po nich jej organizm ogarnął napad padaczki, który sprawił, że prosto z ringu trafiła do szpitala. To tam jej los się dopełnił.

Zmarła Jeanette Zacarias Zapata Startowała w wadze półśredniej. Do dramatu doszło w zeszłą sobotę, kiedy młoda zawodniczka brała udział w walce z Marie Pier Houle na gali GVM Gala International w Montrealu.

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jeanette Zacarias Zapaty. Rodzina dziewczyny poinformowała nas, że Jeanette zmarła o 15:45. Cały nasz zespół jest wstrząśnięty

– napisał promotor walki Yvon Michel.

Przeciwniczka, która znokautowała Jeanette również odniosła się do tej tragedii. "Boks niesie za sobą wiele niebezpieczeństw. To nasza praca, pasja. Nigdy, ale to przenigdy, nie miałam zamiaru ani planów, by w ringu skrzywdzić moją oponentkę" – napisała bokserka.

Ogromnie współczujemy najbliższym zmarłej.

logo Tu się dzieje