18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykra wiadomość

Nie żyje gwiazda legendarnego zespołu! Każdy zna TEN PRZEBÓJ

27.09.2021  11:22
Nie żyje gwiazda muzyki
Nie żyje gwiazda muzyki Fot: Gita Kulinitch Studio/Shutterstock

Nie żyje Alan Lancaster. Basista i współzałożyciel zespołu Status Quo odszedł w wieku 72 lat. Od lat walczył z ciężką chorobą.

Informację o śmierci Alana Lancastera przekazał jego przyjaciel, dziennikarz Craig Benett. Basista Status Quo od lat chorował na stwardnienie rozsiane. Ostatnie lata życia spędził w swoim domu w Australii.

72-latka pożegnał też jego dawny kolega z zespołu, Francis Rossi. Jednak ostatnio kontakt między muzykami znacznie się pogorszył.

Jest mi bardzo przykro słyszeć o odejściu Alana […] Był integralną częścią brzmienia i ogromnego sukcesu Status Quo w latach 60. i 70. W ostatnich latach staliśmy się sobie obcy, ale zawsze będę bardzo miło wspominał nasze wspólne początki - napisał Rossi.

Alan Lancaster największą popularność zdobył w latach 1967-1985 występując ze Status Quo. Gwiazdor grał na basie oraz udzielał się wokalnie.

Nie żyje Alan Lancaster

Muzyk odszedł z zespołu, gdy dowiedział się, że jego koledzy zaczęli potajemnie nagrywać nowy album. Kolejne lata spędził, grając w zespołach The Bombers i The Party Boys. W latach 2013 i 2014 wrócił do Status Quo, by zagrać podczas dwóch tras koncertowych.

Status Quo, którego współzałożycielem był Lancaster, osiągnął ogromny sukces, a przeboje zespołu stały się popularne na całym świecie. Do największych hitów grupy zalicza się utwory "In The Army Now", "Rockin' All Over the World" oraz "Whatever You Wany".

Czytaj także
Przeczytaj więcej