18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykra wiadomość

Nie żyje gwiazda legendarnego zespołu! Każdy zna TEN PRZEBÓJ

27.09.2021  11:22
Nie żyje gwiazda muzyki
Nie żyje gwiazda muzyki Fot: Gita Kulinitch Studio/Shutterstock

Nie żyje Alan Lancaster. Basista i współzałożyciel zespołu Status Quo odszedł w wieku 72 lat. Od lat walczył z ciężką chorobą.

Informację o śmierci Alana Lancastera przekazał jego przyjaciel, dziennikarz Craig Benett. Basista Status Quo od lat chorował na stwardnienie rozsiane. Ostatnie lata życia spędził w swoim domu w Australii.

72-latka pożegnał też jego dawny kolega z zespołu, Francis Rossi. Jednak ostatnio kontakt między muzykami znacznie się pogorszył.

Jest mi bardzo przykro słyszeć o odejściu Alana […] Był integralną częścią brzmienia i ogromnego sukcesu Status Quo w latach 60. i 70. W ostatnich latach staliśmy się sobie obcy, ale zawsze będę bardzo miło wspominał nasze wspólne początki - napisał Rossi.

Alan Lancaster największą popularność zdobył w latach 1967-1985 występując ze Status Quo. Gwiazdor grał na basie oraz udzielał się wokalnie.

Nie żyje Alan Lancaster

Muzyk odszedł z zespołu, gdy dowiedział się, że jego koledzy zaczęli potajemnie nagrywać nowy album. Kolejne lata spędził, grając w zespołach The Bombers i The Party Boys. W latach 2013 i 2014 wrócił do Status Quo, by zagrać podczas dwóch tras koncertowych.

Status Quo, którego współzałożycielem był Lancaster, osiągnął ogromny sukces, a przeboje zespołu stały się popularne na całym świecie. Do największych hitów grupy zalicza się utwory "In The Army Now", "Rockin' All Over the World" oraz "Whatever You Wany".