18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niestety...

Nie żyje LEGENDARNY MUZYK. Kilka dni temu przerwał trasę koncertową

Bartłomiej Ciepielewski
29.07.2021  09:45
Nie żyje basista zespołu ZZ Top
Nie żyje basista zespołu ZZ Top Fot: Alina Vaska/Shutterstock

Dusty Hill nie żyje! Informację o śmierci basisty przekazał przedstawiciel słynnej grupy hardrockowej ZZ Top. Muzyk koncertował nieprzerwanie od 1970 roku. Odszedł w wieku 72 lat.

Joseph Michael Hill znany jako Dusty Hill nie żyje. Informację o jego śmierci potwierdzili członkowie ZZ Top Frank Beard oraz Billy Gibbons.

Jesteśmy zasmuceni wiadomością, która spłynęła do nas dzisiaj. Dusty Hill zmarł we śnie w domu w Houston w Teksasie. My wraz z legionami fanów ZZ TOP na całym świecie będziemy tęsknić za twoją prezencją, twoją dobrą naturą i trwałym zaangażowaniem - napisali w oświadczeniu koledzy z zespołu.

Kilka dni temu Dusty Hill przerwał trasę koncertową z powodu kłopotów z biodrem. Zastępcą muzyka został Elwood Francis.

Gwiazda ZZ Top nie żyje

Dusty Hill karierę muzyczną rozpoczął w latach 60-tych. W 1969 roku wraz z wokalistą Billym Gibbonsem i perkusistą Frankiem Beardem stworzyli legendarne trio ZZ Top, które podbiło serca fanów na całym świecie.

Znakiem rozpoznawczym muzyków były długie, prawie półmetrowe brody, które nieustannie nosili od ponad 40 lat. W teledyskach zawsze pojawiali się w ciemnych okularach oraz teksańskich kapeluszach.

Przez pięć dekad działalności udało im się sprzedać prawie 50 milionów płyt. W 2012 roku ukazał się ich ostatni album studyjny - La futura.

Czytaj także
Przeczytaj więcej