18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielki smutek

Nie żyje gwiazda popularnej muzyki. Fani rozpaczają

05.08.2021  17:30
K-Hand nie żyje
K-Hand nie żyje Fot: hafizi/Shutterstock

Nie żyje K-Hand , DJ-ka, która była legendą sceny elektronicznej w Detroit. W chwili śmierci miała 56 lat. Jej zrozpaczeni fani wciąż nie mogą w to uwierzyć.

K-Hand cieszyła się wielką sławą i ogromną sympatią wśród swoich fanów. Legendarna DJ-ka zmarła w wieku zaledwie 56 lat, a to wydarzenie sprawiło, że zamknęła się pewna karta w historii muzyki elektronicznej.

Keli Hand była nie tylko kultową DJ-ką w Detroit. Zajmowała się również produkcją, a w ciągu życia założyła wytwórnię Acacia Records. Artystka przecierała również szlaki czarnoskórym kobietom w muzyce elektronicznej i techno.

K-Hand nie żyje

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że społeczność lat 90. w tej branży była zupełnie zdominowana przez mężczyzn. K-Hand to zmieniła i została nazwana "Pierwszą Damą Techno z Detroit"O takim dziedzictwie trudno zapomnieć.

O tragicznym wydarzeniu poinformowali fanów jej przyjaciele, korzystając z pomocy mediów społecznościowych. Informację tę potwierdził również agent DJ-ki w rozmowie z "The Guardian". Niestety, przyczyna śmierci legendarnej DJ-ki nie jest znana.

Wiele osób tworzy, umieszczając rzeczy w blokach na ekranie. Niektórzy robią bardzo dobrą muzykę w ten sposób, ale dla mnie to nie jest produkcja, tylko gra komputerowa

- mówiła o swojej pracy K-Hand.

Na takie pożegnania zawsze jest za wcześnie. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom zmarłej. Ci ludzie z pewnością przeżywają teraz koszmarnie trudne chwile. Pocieszeniem pozostaje fakt, że jej twórczość będzie wiecznie żywa.

Czytaj także
Przeczytaj więcej