18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Smutne wieści

Nie żyje Papież Beaujolais. Zmarł będąc na emeryturze

06.01.2020  15:27
Nie żyje Papież Beaujolais. Zmarł będąc na emeryturze
Nie żyje Papież Beaujolais. Zmarł będąc na emeryturze Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Papież Beaujolais nie żyje. Po tym, jak odszedł na emeryturę i przekazał następcy "interes" - 86-latek zmarł. Pozostawił jednakowoż po sobie niesamowitą spuściznę.

Papież Beaujolais to tak naprawdę Georges Duboeuf - wybitny znawca wina XX wieku. To on sprawił, że mało znane, młode, cierpkie, czerwone wino pochodzące z Francji zdobyło światową sławę - dlatego zyskał przydomek papieski dla smakoszy trunków. 

Zmarły papież Beaujolais od najmłodszych lat był zaangażowany w rozwijanie rodzinnej winnicy. To prawdopodobnie właśnie taka praca rozbudziła w nim najprawdziwszą pasję, którą latami praktykował z powodzeniem.

Papież Beaujolais nie żyje

W wieku 6 lat uruchomił zgniatarkę winogron, która znacznie usprawniła proces przygotowania owoców. Niezaprzeczalnie posiadał wyjątkową smykałkę do wina. Jako dorosły już mężczyzna, konkretnie w latach 80. XX wieku zaczął promować na świecie młode, francuskie wino odmiany beaujolais. Na pamiątkę tego trunku obchodzone jest święto Beaujolais Nouveau, które wypada w trzeci czwartek listopada. To właśnie stąd wziął się jego przydomek – papież Beaujolais.

W 2018 roku Duboeuf przeszedł na emeryturę, a biznes przejął jego syn. Papież Beaujolais zmarł w swojej willi w Romanèche-Thorins w sobotę około godziny 18. Przyczyną śmierci mężczyzny był wylew krwi do mózgu. 

Przeczytaj więcej
Komentarze