18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Świat mody w rozpaczy

Nie żyje wielki człowiek. Miał 98 lat

29.12.2020  14:57
Pierre Cardin nie żyje
Pierre Cardin nie żyje Fot: New Africa/Shutterstock

Pierre Cardin odszedł w wieku 89 lat. Światowej sławy projektant mody zmarł w szpitalu w Neuilly. Ludzie zapatrzeni w jego dzieła są zrozpaczeni.

Pierre Cardin był zdecydowanie jednostką wybitną. Światowej sławy projektant mody zmarł w wieku 98 lat w szpitalu w Neuilly. Smutną informację za pośrednictwem Twittera przekazała francuska agencja prasowa.

Pierre Cardin nie żyje

Pierre Cardin do ostatnich chwil mógł liczyć na swoich najbliższych. Mężczyzna jest zaliczany do najwybitniejszych i najpopularniejszych projektantów mody na świecie. 

Pierre Cardin za życia był uważany za najstarszego projektanta mody pracującego w zawodzie. Ze swojego fachu zrobił dosłownie żyłę złota. Z pochodzenia był Włochem, który wraz z rodzicami zamieszkał ostatecznie we Francji.

Swój własny dom mody założył w 1950 roku. Znane są jego awangardowe projekty oraz preferencje skupione wokół geometrycznych kształtów i motywów. Współczujemy tej straty przede wszystkim jego najbliższym.