18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żałoba na Wyspach

Nie żyje królowa Elżbieta II. To koniec pewnej epoki

08.09.2022  19:57
Nie żyje królowa Elżbieta II
Nie żyje królowa Elżbieta II Fot: Lorna Roberts/Shutterstock

Żal i ból ogarnął całe Wyspy Brytyjskie. Nie żyje królowa Elżbieta II. Monarchini zmarła w wieku 96 lat, chwilę po nagłym pogorszeniu się jej stanu zdrowia. Ta strata złamała Brytyjczykom serca.

Królowa Elżbieta II była najdłużej panującym monarchą na Wyspach Brytyjskich. Nic dziwnego, że dzisiejsze wieści o jej pogarszającym się stanie, zmroziły Brytyjczyków. Rozegrał się najbardziej przykry i nieprzewidziany scenariusz. Królowa odeszła.

Nie żyje królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II była najdłużej panującą monarchinią w historii kraju. Na tronie Wielkiej Brytanii zasiadała od 1952 roku. W ostatniej chwili była przy niej rodzina, która od momentu pogorszenia się jej stanu zdrowia, napływała nad łoże monarchini z całego świata.

Ta wieść wstrząsnęła wszystkimi, na razie nieznana jest konkretna przyczyna śmierci królowej, ale Pałac Buckingham z pewnością w pewnym momencie wystosuje konieczne oświadczenie w tej sprawie. Na razie wiadomo, że królowa "odeszła spokojnie" w Balmoral tego popołudnia. Książę Karol i księżna Kamila mają wrócić do Londynu jutro.   

Brytyjczycy będą teraz godnie żegnać swoją władczynię, a potem przyjdzie czas na myślenie o sukcesji tronu. Współczujemy wszystkim najbliższym monarchini tej straty, z którą będą się obecnie mierzyć.

Czytaj także