18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielki żal

Nie żyje książę Filip. Rodzina królewska w rozpaczy

09.04.2021  13:24
Książę Filip nie żyje
Książę Filip nie żyje Fot: AFP/EAST NEWS

Nie żyje książę Filip. W wieku 99 lat odszedł ukochany mąż królowej Elżbiety II. Cały kraj pogrążył się tym samym w wielkiej rozpaczy. Żelazny książę obchodziłby w czerwcu swoje setne urodziny.

Książę Filip ciężka zachorował kilka tygodni temu i trafił na bardzo długi czas do szpitala. Królowa Elżbieta II przechodziła tym samym nadzwyczaj trudne chwile. Kiedy książę Filip trafił do szpitala z powodu infekcji, która znacznie go osłabiła - wszyscy w kraju wstrzymali oddech. Niestety, teraz spełniły się najgorsze wizje Brytyjczyków. Na chwilę przed swoim setnymi urodzinami - żelazny książę zmarł. Informacje te potwierdził pałac Buckingham.

Książę Filip nie żyje

Załamani Brytyjczycy podświadomie przygotowywali się na ostatnie pożegnanie monarchy. Teraz niestety, ich czarne wizje znalazły odbicie w rzeczywistości. 

Z głębokim smutkiem Jej Wysokość Królowa ogłosiła śmierć swojego ukochanego męża, Jego Królewskiej Wysokości Księcia Filipa, Księcia Edynburga. Jego Królewska Wysokość odszedł spokojnie dziś rano na zamku Windsor

- poinformowała brytyjska rodzina królewska w komunikacie przekazanym przez Pałac Buckingham. Książę Filip miał w chwili śmierci 99 lat.

logo Tu się dzieje