18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia [*]

Nie żyje legendarny muzyk. Fani w rozpaczy

14.01.2021  14:42
Nie żyje Tim Bogert
Nie żyje Tim Bogert Fot: Gita Kulinitch/Shutterstock

Nie żyje Tim Bogert. Legendarny basista grup Vanilla Fudge i Cactus miał w chwili śmierci 76 lat. Pozostawił na tym świecie pogrążonych w rozpaczy fanów.

Odszedł Tim Bogert, którego poznano przede wszystkim jako muzyka i założyciela formacji Vanilla Fudge czy Cactus. Ten amerykański basista rockowy najbardziej popularny był w latach 60. i 70. Wiadomość o jego śmierci przekazał kolega z zespołu Vanilla Fudge, perkusista Carmine Appice.

Nie żyje Tim Bogert

Tim Bogert był w swoim fachu najprawdziwszą legendą. Wiele osób w dużej rozpaczy pogrążyła wiadomość o jego odejściu do wieczności. Trzeba przyznać, że wraz z tym ponurym wydarzeniem - kończy się pewna epoka.

Dziś zmarł mój prawdziwy przyjaciel Tim Bogert. Był dla mnie jak brat. Przyjaźniliśmy się ponad 50 lat. Był basistą jedynym w swoim rodzaju, zainspirował wielu muzyków na całym świecie. (...) Nikt nie grał jak Tim. Tworzył basowe solówki, które za każdym razem wywoływały u publiki szalone reakcje. Każdego wieczoru grał inne solo. Był ostatnim z legendarnych basistów lat 60.

- mówił perkusista Carmine Appice.

Jak na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci Tima Bogerta. Jasne jest jednak, że miał on za sobą wspaniałe, bogate w rozmaite doświadczenia życie. Po rozpadzie zespołu Cactus założyciele kapeli zaprosili do projektu Jeffa Becka i stworzyli świetne trio Beck, Bogert & Appice.

Chociaż trio nie przetrwało próby czasu - panów dalej łączyła serdeczna przyjaźń, a sam Tim Bogert zajął się działalnością producencką. Będzie go z pewnością bardzo mocno brakowało w całym artystycznym świecie.

Zobacz także
Czytaj także