18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

[*]

Nie żyje minister zakażony koronawirusem. Był pod respiratorem

30.07.2020  09:02
Nie żyje minister zakażony koronawirusem. Był pod respiratorem
Nie żyje minister zakażony koronawirusem. Był pod respiratorem Fot: New Africa/Shutterstock

Nie żyje minister ds. weteranów muzułmańsko-chorwackiej części Bośni i Hercegowiny 53-letni Salko Bukvarević. Mężczyzna od poniedziałku był pod respiratorem.

Nie żyje Salko Bukvarević - minister ds. weteranów muzułmańsko-chorwackiej części Bośni i Hercegowiny. Informację o jego śmierci podała telewizja publiczna BHRT.

Zmarły na koronawirusa minister był członkiem rządu Federacji Bośni i Hercegowiny, czyli jednej z dwóch autonomicznych jednostek, obok Republiki Serbskiej, na które podzielona jest Bośnia i Hercegowina. 

Nie żyje minister z Bośni i Hercegowiny

Polityk przebywał w szpitalu z powodu ciężkiego przebiegu zakażenia koronawirusem. COVID-19 spowodował, że mężczyzna od poniedziałku leżał pod respiratorem.

Niestety, mimo specjalistycznej opieki medycznej, życia ministra nie udało się uratować i ostatecznie odszedł on z powodu choroby, która na całym świecie wywołała ogromną panikę.

W Bośni i Hercegowinie jak do tej pory stwierdzono 11 tys. zakażeń koronawirusem, zmarło z tego powodu ponad 300 osób. Według WHO, od jakiegoś czasu kraj ten ma jeden z najwyższych wskaźników zakażeń w Europie.

Poza zmarłym ministrem, na COVID-19 zapadł również 61-letni premier Fadil Novalić. On jednak cudem wyzdrowiał i w zeszłym tygodniu opuścił szpital.

Przeczytaj więcej
Komentarze