18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia

Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem

30.03.2020  09:13
Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem
Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem Fot: Shutterstock

Koronawirus doprowadził do śmierci niemowlęcia? Czyżbyśmy mieli do czynienia z najmłodszą ofiarą zarazy? Przerażające doniesienia z USA.

Sytuacja w USA pogarsza się z godziny na godzinę. Stany Zjednoczone muszą walczyć z ogromną falą zakażeń, która jest dla wszystkich absolutnie bezlitosna. W czasach zarazy łatwo o tragedię, która nie mieści się w głowie.

Koronawirus zabił niemowlę?

W stanie Illinois zmarło niemowlę, u którego wykryto koronawirusa. Informacja o śmierci dziecka została potwierdzona przez gubernatora stanu - J.B. Pritzker. Nie podano, czy maleństwo miało inne problemy zdrowotne. Dokładne przyczyny śmierci poznamy dopiero w toku śledztwa.

Wiem, jak trudna może być ta wiadomość, szczególnie, gdy dotyczy tak małego dziecka. Przyznam, że jestem tym wstrząśnięty i każdy z nas powinien odczuwać smutek

- mówił J.B. Pritzker. 

Niemowlę było jedną z 47 ofiar śmiertelnych koronawirusa na terenie Illinois. Ten tragiczny bilans wciąż rośnie.

Koronawirus coraz częściej zbiera śmiertelne żniwo wśród młodzieży. Za najmłodszą ofiarę w Europie uważany jest 14-latek, który nie miał żadnych chorób współistniejących oraz 16-latka, która cierpiała jedynie na lekki kaszel.

Oby u nas sytuacja nie wyglądała aż tak dramatycznie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej