18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Duża strata

Nie żyje pierwszy, zaszczepiony na Covid-19 mężczyzna

26.05.2021  17:34
William Shakespeare nie żyje
William Shakespeare nie żyje Fot: Shutterstock

Szczepienia na Covid-19 wzbudzają wiele rozmaitych emocji - od poczucia misji do lęku. Niestety, czasem na ich mapie pojawiają się wyjątkowo smutne punkty. Ostatnio światem wstrząsnęła wieść o śmierci pierwszego, zaszczepionego przeciwko wirusowi mężczyzny.

Brytyjczyk o znaczącym imieniu - William Shakespeare, pierwszy mężczyzna i drugi człowiek na świecie, który otrzymał szczepionkę przeciw Covid-19 już poza fazą testów, zmarł w wieku 81 lat z powodu choroby niezwiązanej z koronawirusem.

Nie żyje William Shakespeare

Ta smutna informacja wstrząsnęła nie tylko Wyspami Brytyjskimi, ale całym światem mającym nadzieję na jak najdłuższy żywot odważnego seniora. William Shakespeare zmarł w czwartek w szpitalu uniwersyteckim w Coventry w hrabstwie West Midlans (środkowa Anglia). Dokładnie w tym samym miejscu, 8 grudnia zeszłego roku został zaszczepiony przeciw Covid-19. Chwilę wcześniej w tym samym szpitalu szczepionkę otrzymała 91-letnia obecnie Margaret Keenan.

Para otrzymała szczepionkę firmy Pfizer/BioNTech już poza fazą testów medycznych. Dzięki tej procedurze para seniorów zyskała dość dużą popularność na całym świecie. Zdecydowanie dodatkowo pomógł w tym fakt niesamowitej zbieżności nazwiska mężczyzny z najpopularniejszym pisarzem pochodzącym z Anglii.

Zmarły był z resztą prawdopodobnie spokrewniony z narodowym pisarzem Wysp Brytyjskich. Radna miasta Coventry Jayne Innes, która była przyjaciółką zaszczepionego Williama Shakespeare'a, napisała w poście na Facebooku, że "najlepszym hołdem dla Billa jest zaszczepienie się". Dodała, że zostanie on zapamiętany z wielu rzeczy, "w tym z zamiłowania do psot".

Serdecznie współczujemy najbliższej rodzinie zmarłego i wszystkim tym ludziom, którym na samą myśl o jego śmierci - łzy wciąż stają w oczach.