18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Stawiał się Putinowi

Nie żyje prezes Łukoilu. Zagadkowa śmierć w Rosji

Wojciech Kozicki
01.09.2022  20:26
Nie żyje Rawil Maganow, prezes zarządu Łukoil. Krytykował atak na Ukrainę
Nie żyje Rawil Maganow, prezes zarządu Łukoil. Krytykował atak na Ukrainę Fot: Shutterstock/Marco Iacobucci Epp

Kolejna tajemnicza śmierć ważnej osoby w Rosji. Nie żyje Rawil Maganow, prezes zarządu Łukoil, największego prywatnego producenta ropy w Rosji. Czy wypadł z okna w szpitalu przypadkowo, czy może ktoś mu pomógł?

Zagadkowa śmierć w Rosji. Rosyjska agencja informacyjna Interfax potwierdziła, że tragicznie zmarł prezes zarządu Łukoil Rawil Maganow. 67-letni Rosjanin wypadł z okna Centralnego Szpitala Klinicznego w Moskwie. Na miejscu działają organy ścigania. Pojawiły się podejrzenia, że być może spotkała go „kara” za krytykowanie wojny z Ukrainę. Co ciekawe, koncern Łukoil w oficjalnym oświadczeniu powiadomił, że Maganow zmarł w wyniku długotrwałej choroby.

Dziwne zgony w Rosji. Rawil Maganow nie żyje

„Rzeczpospolita” przypomina, że Łukoil to firma otwarcie krytykująca inwazję na Ukrainę. Rawil Maganow w marcu wzywał do zakończenia wojny i wyraził wyrazy współczucia dla wszystkich ofiar rosyjskiej napaści.

Zdecydowanie popieramy trwałe zawieszenie broni i rozwiązywanie problemów poprzez poważne negocjacje i dyplomację – przekazał w marcu zarząd kierowany przez Maganowa. (RP.pl)

TVN24 przypomina, że w ostatnich miesiącach w tajemniczych okolicznościach zginęło już kilka osób związanych z rosyjskim sektorem energetycznym. Nie żyją m.in. jeden z menadżerów Łukoilu Aleksandr Subbotin oraz powiązany z GazpromemAndriej Krukowski. W kwietniu znaleziono też ciało Siergieja Protosenii, byłego wiceprezesa rosyjskiego prywatnego giganta gazowego Novatek (Gazprom ma w nim udziały). W marcu odkryto zwłoki menedżera Gazpromu - 61-letniego Aleksandra Tiuliakowa.

18 kwietnia w mieszkaniu w Moskwie znaleziono ciała byłego wiceprezesa Gazprombanku Władysława Awajewa, jego żony i nastoletniej córki. Służba prasowa Komitetu Śledczego poinformowała wówczas portal RBK, że "brane pod uwagę są różne wersje tego wydarzenia" – informuje TVN24.pl.

logo Tu się dzieje