18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat...

Niedźwiedź rozszarpał 16-latka. Tragedia w Parku Narodowym

22.06.2021  16:02
Dramat w parku narodowym
Dramat w parku narodowym Fot: Planeta.pl

Nie żyje 16-letni chłopiec zaatakowany przez niedźwiedzia w syberyjskim Parku Narodowym Jergaki. Zwierzę raniło jeszcze jedną osobę, a po czym zostało zastrzelone.

Do tragedii doszło w parku narodowym przy łańcuchu górskim Sajan Zachodni. 16-latek, pracujący jako pomocnik przewodnika, został zaatakowany przez niedźwiedzia w drodze powrotnej do domu.

Niedźwiedź zabił nastolatka

Na poszukiwania nastolatka ruszyła grupa turystów wraz z przewodnikiem. Wkrótce udało się znaleźć zwłoki chłopaka, przy których cały czas przebywał niedźwiedź. Rozwścieczone zwierzę na widok ludzi ruszyło do ataku, raniąc jednego z turystów. Poszkodowany wraz ze swoimi towarzyszami zdołał uciec, a następnie wezwał pomoc.

Na miejsce przybyli ratownicy wraz z pracownikami parku. Przebywająca w lesie grupa została ewakuowana, a zwierzę zastrzelone.

Niestety, to kolejny przypadek śmiertelnego ataku niedźwiedzia w ostatnim czasie. Kilka dni temu podobne zdarzenie miało miejsce w słowackich Tatrach, gdzie zwierzę zagryzło 57-letniego spacerowicza.

logo Tu się dzieje