18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bawaria działa

Stan katastrofy z powodu koronawirusa

16.03.2020  21:06
Stan katastrofy z powodu koronawirusa
Stan katastrofy z powodu koronawirusa Fot: Shutterstock/SamaraHeisz5

Koronawirus sieje grozę w Polsce i na świecie. Wszędzie pojawia się coraz więcej nowych zachorowań, a końca nie widać. Z uwagi na patową sytuację w Niemczech, Bawaria wprowadziła nawet stan katastrofy.

Koronawirus spędza sen z powiek nam wszystkim. Polska znalazła się w stanie zagrożenia epidemicznego i z tej przyczyny większość z nas pozostaje zamknięta w domach. Walczymy, jak możemy, żeby nie szerzyć dalej zjadliwego patogenu.

Koronawirus nie odpuszcza. Bawaria ogłasza stan katastrofy

Nie we wszystkich krajach sytuacja jest taka, jak u nas. W Niemczech zrobiło się już naprawdę niebezpiecznie i niepokojąco. Internautami na całym świecie wstrząsnęła informacja o tym, że Bawaria ogłosiła stan katastrofy.

Statystyki są przerażające. Do niedzielnego wieczoru w Bawarii zanotowano aż 886 potwierdzonych przypadków zainfekowania koronawirusem, w tym cztery ze skutkiem śmiertelnym. Całe Niemcy znajdują się w znacznie gorszej sytuacji niż Polska.

Władze u naszych zachodnich sąsiadów tworzyły specjalny fundusz pomocowy. Polska Agencja Prasowa informuje, że zabezpieczono 10 miliardów euro, by chronić bawarską gospodarkę przed skutkami trwającego kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa.

Mamy nadzieję, że u nas nie dojdzie do tego samego.

Przeczytaj więcej
Komentarze