18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wakacyjny horror

Śmierć przez kąpiel w Bałtyku. Kobietę zabiła STRASZNA BAKTERIA

16.08.2021  11:50
Niemcy: Śmierć po kąpieli w Bałtyku
Niemcy: Śmierć po kąpieli w Bałtyku Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Morze Bałtyckie u wybrzeży Niemiec zabrało życie turystce. Kobieta nie utopiła się jednak w zimnych falach, ale złapała straszliwą bakterię - Vibrio vulnificus. To zarażenie okazało się śmiertelnie niebezpieczne.

Kobieta korzystająca z uroków lata u wybrzeży Niemiec straciła życie przez bakterię Vibrio vulnificus. Eksperci już teraz apelują o ostrożność i zdrowy rozsądek zwłaszcza u osób z grupy ryzyka. Bakteria może zaatakować wszystkich kąpiących się w morzu.

Kiedy pogoda jest upalna i letnia - wszyscy mamy ochotę na ochłodę. Turyści przebywający nad Bałtykiem tłumnie wchodzą w zimne fale, ale jak się okazuje, morze grozi im nie tylko utonięciem.

Dowodzi tego historia pewnej turystki, która zmarła po zakażeniu się bakterią Vibrio vulnificus. Kobieta odeszła pod koniec lipca w jednym z niemieckich szpitali. Lekarze nie byli w stanie uratować jej życia.

Niemcy: Turystka zmarła przez kąpiel w Bałtyku

Bakteria z rodziny przecinkowców musiała wniknąć do organizmu turystki przez jakąś otwartą ranę. Zakażenie tym patogenem w wielu przypadkach wywołuje nieprzyjemne objawy, takie jak biegunka czy infekcja skóry. Niestety, czasem może doprowadzić również do śmierci, szczególnie osoby z grupy ryzyka ciężkiego przebiegu zakażenia. 

Turystka z Niemiec miała pecha. Do zakażenia tą bakterią dochodzi bowiem najczęściej w wyniku zjedzenia surowych lub niedogotowanych owoców morza lub poprzez kontakt bakterii z otwartą raną. W ferworze wakacyjnego wypoczynku kobieta zapewne zapomniała o wszelkich środkach ostrożności.

Vibrio vulnificus. Kto jest w grupie ryzyka?

Kto znajduje się we wspomnianej grupie ryzyka? Najczęściej są to ludzie z osłabioną odpornością, chorujący na raka lub też z przewlekłymi dolegliwościami ze strony nerek lub wątroby.

Eksperci alarmują, że tacy turyści powinni unikać kąpieli w Morzu Bałtyckim właśnie z uwagi na występowanie tutaj niebezpiecznych dla nich przecinkowców. Pamiętajcie, że zdrowie zawsze jest ważniejsze od dobrej zabawy!

Czytaj także