18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bolesne prawdy

Utrata zaufania do szczepionki. Skutki uboczne są przerażające

18.02.2021  18:53
AstraZeneca w Niemczech
AstraZeneca w Niemczech Fot: Marcin Bruniecki/REPORTER

Niemcy tracą zaufanie do szczepionki przeciw Covid-19 firmy AstraZeneca. Przyczyną ma być lawinowy wzrost niepokojących skutków ubocznych, które zostały odnotowane przez naszych zachodnich sąsiadów.

Niemcy stracili nieco entuzjazm związany ze szczepieniem obywateli przeciwko Covid-19. Wszystko przez rosnącą liczbę skutków ubocznych, która szczerze przeraża cały naród. Największym sceptycyzmem obdarzony został specyfik firmy AstraZeneca.

Wszystko związane jest z serią ostatnich zdarzeń, o których pisze szczegółowo tygodnik "Der Spiegel". Szczepionkę firmy AstraZeneca przyjęli jak do tej pory przede wszystkim pracownicy służby zdrowia. Niestety, u większości pojawiły się skutki uboczne.

Niemcy nie ufają szczepionce AstraZeneca

Przypominamy, że specyfik firmy AstraZeneca w Polsce podawany jest nauczycielom, którzy również nie są zadowoleni z takiego przydziału. Część z nich informowała, że po szczepieniu pojawiła się gorączka, dreszcze, bóle głowy i mięśni.

Tymczasem Niemcy obawiają się przede wszystkim, że AstraZeneca obok skutków ubocznych, jest zwyczajnie nieskuteczna. "Der Spiegel" podaje, że w kilku szpitalach zdecydowano się już nawet przerwać szczepienia preparatem brytyjsko-szwedzkiej firmy.

Tymczasem Jens Spahn, niemiecki minister zdrowia uspokaja, że skuteczność szczepionki AstraZeneca nie odbiega od skuteczności innych preparatów. Myślicie, że ma rację, a może również nie ufacie temu specyfikowi?

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze