18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Oferują pomoc

Niemcy chcą zabrać migrantów z granicy. "Nie możemy na to patrzeć"

12.11.2021  21:12
Niemcy chcą pozabierać wszystkich migrantów
Niemcy chcą pozabierać wszystkich migrantów Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Władze Monachium wyraziły chęć przyjęcia migrantów znajdujących się przy polsko-białoruskiej granicy. Jak dodają, wraz z nadejściem zimy osoby te umrą na skutek chorób oraz głodu.

Kryzys na polsko-białoruskiej granicy przybiera na sile. Pomoc w rozwiązaniu trudnej sytuacji zaoferowały władze Monachium, które podkreślają, że uchodźcy znajdujący się na pograniczu narażeni są na śmierć z powodu głodu lub rozmaitych chorób.

Niemcy chcą przyjąć uchodźców

Bawarscy politycy w oficjalnym oświadczeniu zadeklarowali chęć przyjęcia migrantów, podkreślając, że potępiają taki rodzaj traktowania ludzi.

Nie możemy dłużej patrzeć na to, jak ci ludzie pozostają na granicy UE bez perspektyw i w niepewności, a nawet umierają z głodu oraz na skutek chorób - oświadczyli.

Władze Monachium dodały, że uchodźcy mogą być wpuszczeni do Niemiec w ramach programów pomocy zarówno na poziomie regionalnym, jak i państwowym. Jednak, aby plan został zrealizowany zgodę na to muszą wyrazić władze na wyższym szczeblu.

logo Tu się dzieje