18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Boją się nas?!

Niemcy odgradzają się od Polski. Powstaje gigantyczne ogrodzenie

23.09.2021  18:16
Ogrodzenie na polsko-niemieckiej granicy
Ogrodzenie na polsko-niemieckiej granicy Fot: Andrzej Rostek/Shutterstock

Przy polsko-niemieckiej granicy powstaje ogromne, ponad 100-kilometrowe ogrodzenie. Stawiany przez Niemców płot ma chronić tamtejsze zwierzęta przed dzikami z Polski, chorującymi na afrykański pomór świń.

Niemieckie władze budują kolejny płot na granicy z Polską. Tym razem 100-kilometrowe ogrodzenie będzie poprowadzone od wyspy Uznam aż po wjazd na autostradę A11. Koszt inwestycji szacowany jest na 5,8 mln euro.

Płot na polsko-niemieckiej granicy

Jak przekazał minister rolnictwa Till Backhaus, ogrodzenie ma "maksymalnie zmniejszyć liczbę przekraczających granicę zwierząt", by zapobiec rozsiewaniu wirusa ASF między niemiecką zwierzyną.

W Brandenburgii i w Polsce od miesięcy pojawiają się nowe przypadki ASF. Choroba jest nieszkodliwa dla ludzi, ale śmiertelna dla świń - poinformowało radio NDR.

Kilka dni temu martwego dzika, chorującego na afrykański pomór świń, znaleziono tuż przy granicy z Polską. Według niemieckich służb na terenie kraju odnotowano już ponad 2 tysiące przypadków zwierząt zakażonych wirusem ASF.