18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykra wiadomość

12-latek zmarł po szczepieniu na COVID-19. Nowe doniesienia

17.11.2021  11:38
Śmierć 12-latka po zaszczepieniu na COVID-19
Śmierć 12-latka po zaszczepieniu na COVID-19 Fot: MBLifestyle/Shutterstock

12-latek zmarł niecałe dwa dni po zaaplikowaniu drugiej dawki szczepionki na COVID-19. Wyniki sekcji zwłok wskazują na to, że szczepienie to tylko jedna z przyczyn, które przyczyniły się do zgonu chłopca.

12-latek z Niemiec w październiku przyjął drugą dawkę szczepionki chroniącej przed COVID-19. Stacja Deutsche Welle poinformowała, że dwa dni po zaszczepieniu preparatem Pfizera nastolatek zmarł.

Śmierć dziecka po szczepionce

Sprawę zbadał Instytut Paula Ehrlicha, zajmujący się kontrolą i dopuszczaniem szczepionek na terytorium Niemiec. Wyniki sekcji zwłok wskazują na to, że 12-latek zmagał się również ze "szczególnie ciężką, niezależną od szczepionki chorobą serca".

Biorąc pod uwagę wyniki obszernych badań medycznych, szczepionka nie może być uważana za jedyną przyczynę zgonu - poinformowano w oświadczeniu.

Starosta niemieckiego powiatu Cuxhaven Kai-Uwe zaznaczył, że choć przyczyna śmierci jest już znana utrata "pozostaje nieskończenie bolesna i głęboko dotyka nas wszystkich".

Według oficjalnych danych w Niemczech już prawie dwa miliony osób w wieku od 12 do 17 lat zaszczepiło się przeciw COVID-19. Po przyjęciu szczepionki Pfizera zmarło pięciu nastolatków. Trzech z nich cierpiało na poważne schorzenia.

logo Tu się dzieje