18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czy to zamach?

Atak nożownika w pociągu. Są ranni!

Wojciech Kozicki
06.11.2021  13:07
Niemcy. Atak nożownika w pociągu. Czy to ZAMACH?
Niemcy. Atak nożownika w pociągu. Czy to ZAMACH? Fot: Planeta.pl

Atak nożownika w pociągu ICE jadącym z Ratyzbony do Norymbergii na południu Niemiec. Jedna osoba została zatrzymana, a kilka zostało rannych. Czy był to atak terrorystyczny?

Nożownik zaatakował w pociągu w Niemczech. Rzecznik policji z komendy głównej w Górnym Palatynacie przekazał portalowi RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND) informację, że do ataku doszło w sobotę rano, a trasa jest tymczasowo zamknięta. Agresor jest już w rękach policji.

Atak nożownika w pociągu. Czy to zamach?

Niestety, potwierdzono, że kilku pasażerów odniosło obrażenia w wyniku ataku nożownika. Wciąż jednak nie wiadomo jak wielu pasażerów pociągu zranił psychopata. Co więcej, media informują, że być może sprawców było kilku, a policja mówi jedynie o zatrzymaniu jednej osoby. Nie ustalono też nadal motywów ataku.

Jak informuje niemiecka kolej Deutsche Bahn, trasa między Norymbergą a Regensburgiem jest tymczasowo zamknięta. Pociągi dalekobieżne czekają na stacjach lub są kierowane na trasy zastępcze – pisze Polsat News.

Atak nożowniku w pociągu. Krwawa jatka w Niemczech

Czytaj także