18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

sprawca się zabił

Strzelanina w barach, nie żyje 11 osób. Zamachowiec zostawił film

Emilia Waszczuk
20.02.2020  08:31
Strzelanina w barach, nie żyje 11 osób. Zamachowiec zostawił film
Strzelanina w barach, nie żyje 11 osób. Zamachowiec zostawił film Fot: DPA/Associated Press/East News

Obok Frankfurtu nad Menem, w mieście Hanau doszło do masakry. Nie żyje 11 osób. Sprawca zostawił list i nagrał przyznanie się do winy.

Późnym wieczorem  w środę, w Hanau koło Frankfurtu nad Menem doszło do strzelaniny. Nieznany sprawca ostrzelał "Szisza-bar", później przejechał do dzielnicy Kesselstadt, gdzie zaatakował kolejny bar.

Mężczyzna zabił co najmniej 9 osób, kilka jest ciężko rannych. Zamachowiec po ataku wrócił do swojego mieszkania, gdzie policja nad ranem w czwartek przeprowadziła szturm. Gdy weszli do środka, zamachowiec już nie żył - najpewniej popełnił samobójstwo. W mieszkaniu odnaleziono też kolejne ciało - nie zostało jeszcze zidentyfikowane.

Prawdopodobny sprawca został znaleziony martwy w swoim domu w Hanau. Specjalne oddziały interwencyjne policji odkryły tam też inne ciało. Dochodzenie jest w toku. Obecnie nic nie wskazuje na to, że są inni sprawcy

- podała niemiecka policja.

Zostawił wideo

Zamachowiec z Hanau zostawił list i nagrał wideo, w którym przyznał się do zamachów. Nagranie przejęły służby.

Wiadomo już, że mężczyzna to rodowity Niemiec. Jak podaje "Bild", w jego samochodzie znaleziono amunicję, magazynki i kaburę pistoletu. Zamach najprawdopodobniej miał podłoże rasistowskie.

Tobias R., reprezentuje poglądy, z których wiele ma charakter skrajnie prawicowy

- podaje niemiecki tabloid.

Przeczytaj więcej
Komentarze