18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Ekstremalne niebezpieczeństwo"

Potężny wybuch. Chemiczna chmura nad miastem

Wojciech Kozicki
27.07.2021  12:18
Wybuch w Niemczech. Czy odpady chemiczne stanowią zagrożenie w Leverkusen?
Wybuch w Niemczech. Czy odpady chemiczne stanowią zagrożenie w Leverkusen? Fot: DPA/Associated Press/East News

Niemcy. Potężna eksplozja w zakładach przemysłowych w Leverkusen. Nad miastem unoszą się czarne kłęby dymu. Jaka była przyczyna wybuchu? Ile osób zostało poszkodowanych?

Potężny wybuch w Niemczech. Jak podają służby i niemieckie media, do eksplozji doszło ok. godziny 10:00 na terenach przemysłowych Chempark w Leverkusen. Sytuacja jest poważna, bo składowane są tam odpady chemiczne. Policja podaje pierwsze informacje o osobach poszkodowanych.

Wybuch w Niemczech. Możliwe skażenie Leverkusen?

Telewizja WDR poinformowała o głośnym wybuchu, po którym nad okolicą zaczął górować czarny słup dymu. Wiatr przeniósł go nad miasto, a służby apelują do mieszkańców o zamknięcie okien i zostanie w domach. Osoby, które znajdują się na zewnątrz, powinny natychmiast znaleźć schronienie.

Mieszkańcy dostali na swoje telefony poprzez aplikację NINA ostrzeżenia: "Ekstremalne niebezpieczeństwo" – podaje rmf24.pl

Świadkowie twierdzą, że wstrząs był odczuwalny nawet 11 kilometrów od miejsca wybuchu. Dym widoczny jest prawie z 20 kilometrów. Po wybuchu całkowicie zamknięty został węzeł autostradowy Leverkusen-West. Zamknięto również autostradę A1 w obu kierunkach między AK Leverkusen a Kolonią-Północ.

Jak informują niemieckie media, do wybuchu doszło prawdopodobnie w spalarni odpadów w parku chemicznym. Stacja WDR podała, że huk eksplozji wstrząsnął całym miastem – pisze Polsat News.

Wybuch w Niemczech. Składują tam odpady chemiczne [WIDEO]