18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe obostrzenia

Niezaszczepieni STRATĄ PRACĘ. To decyzja Watykanu

18.02.2021  18:16
Watykan i "dobrowolne" szczepienia
Watykan i "dobrowolne" szczepienia Fot: Ilya Naymushin/SPUTNIK Russia/East News

Niezaszczepieni na Covid-19 mogą stracić pracę?! Takie ostre decyzje zostały podjęte w Watykanie. Rozporządzenie w tej sprawie podpisał gubernator Państwa Watykańskiego kardynał Giuseppe Bertello.

Watykan walczy z Covid-19 nie oglądając się za siebie i nie biorąc przysłowiowych jeńców. Jeśli ktoś w Państwie Watykańskim odmówi przyjęcia szczepienia - wówczas czeka go utrata pracy. W taki sposób państwo ma zapewne nadzieję na szybkie pozbycie się pandemii koronawirusa. 

Teoretycznie szczepienia przeciwko Covid-19 są dobrowolne, ale takie restrykcje zdecydowanie przestraszą większą część populacji. Wszyscy niezaszczepieni mogą stracić zatrudnienie, wyjątkiem są tylko te osoby, które nie przyjmą specyfiku przeciwko Covid-19 z uzasadnionych powodów zdrowotnych, nie wiadomo jednak, jakie powody znajdują się na liście tych dozwolonych.

Watykan wprowadza obowiązkowe szczepienia?

Watykańska decyzja wstrząsnęła całym światem. Wszyscy boją się, że w ich krajach również zostaną ogłoszone podobnego rodzaju restrykcje. Tymczasem skutki uboczne szczepionek rzucają blady strach na potencjalnych chętnych. Niepożądane odczyny poszczepienne są poważnym problemem w pandemicznym świecie.

Myślicie, że takie rozporządzenie podpisane przez gubernatora Państwa Watykańskiego kardynała Giuseppe Bertello - rzeczywiście przyniesie pożądany skutek? Rozumiemy oczywiście, że wszyscy jesteśmy zmęczeni pandemią i nowym kształtem naszej obecnej rzeczywistości, ale czy to aby na pewno dobry pomysł?

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze